Aral se zbaví všech svých čerpacích stanic

Německý Aral prodá všech svých 69 čerpacích stanic, které v Česku provozuje. Chce být totiž jedničkou na trzích, kde působí; v Česku se ale počtem stanic nedostal ani do první pětky. Oproti tomu na domácím německém trhu má celkem 2 600 stanic a díky tomu získal tržní podíl 22 procent.

Už dříve Aral odešel ze Slovenska a Maďarska, v Polsku a Rakousku pak přejmenoval svou síť stanic na BP. Prodej čerpaček začne už za pár týdnů, dokončen by měl být do konce roku. V Česku patří k největším sítím čerpacím stanic Benzina, EuroOil, PapOil, Shell a OMV.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků