Arabští šejkové mohou snít. Hyperauto Ajlani Drakuma se inspirovalo nejlepšími

Dubaj je královstvím výstřednosti. Důkazem může být i tento prototyp od fanouška Horacia Paganiho.

Na letošním autosalonu v Dubaji došlo k premiéře zajímavého hypersportu. Společnost Ajlani Motors začala na svůj výtvor lákat zhruba před měsícem, kdy se objevila první várka fotografií a také videoupoutávka. Nyní už vůz nemá co skrývat a můžeme se tak na něj podívat podrobněji. Jde ovšem pouze o designový koncept, celé auto má před sebou ještě dlouhou cestu.

Jannarelly Design-1: Skvost z pera tvůrce hypersportu Lykan vznikl zajímavou náhodou

Jannarelly Design-1: Skvost z pera tvůrce hypersportu Lykan vznikl zajímavou náhodou

Pod kapotu si má najít cestu dvakrát přeplňovaný motor V8. Nepůjde tedy o žádnou šílenost s dvanácti- či šestnáctiválcovým motorem, které jsou v Dubaji zvykem. Motor umístěný uprostřed má produkovat výkon 1200 koní.

Na první pohled si na vozu nejspíš všimnete silné inspirace automobilkou Lamborghini. Nejde o náhodu. Bashar Ajlani, zakladatel společnosti, byl na místě činu vyzpovídán britským magazínem Top Gear a prozradil trochu víc. „Auto popisuji takto: Design inspirovaný Lamborghini, produkce inspirovaná Pagani“, prozradil.

Takto zrychluje budoucí nejrychlejší hyperauto světa. Čekali jste více?

Takto zrychluje budoucí nejrychlejší hyperauto světa. Čekali jste více?

Představit si pod tím můžete i mimořádný smysl pro dokonalé detaily. Bashar ostatně zmínil, že Horacio Pagani, zakladatel automobilky Pagani, je jeho velkým vzorem. A jistě víte, že vozy Pagani jsou nádhernými detaily vyhlášené. Vozů Drakuma vznikne jen 99 a každý z nich si bude moci zákazník nakonfigurovat dle svých představ.

Karoserie bude z karbonu, aby si udržela co nejnižší hmotnost. Automobilka s dračím vejcem ve znaku zatím nezveřejňuje další podrobnosti. Více se dozvíme, až bude auto hotové.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 85 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků