APS Z06 twin turbo kit: dvojnásobek výkonu z Corvette

Taky si myslíte, že 505 koní výkonu ze sedmilitrového osmiválce Corvette Z06 je málo? Potom zřejmě smýšlíte stejně jako tuner APS (Air Power Systems), který připravil pro tento motor výkonový kit. Ten se skládá především z dvojice turbodmychadel a mezichladiče stlačeného vzduchu. A chcete vědět, kolik výkonu se pak na zadní kola Corvette dostane? Celých 1100. A to je již pěkná dávka, co říkáte?

Turbodmychadla ovšem nejsou jediným dílem výkonového kitu. Ten zahrnuje kromě jiného také úpravu výfukového systému, sání, vodní chladiče turbodmychadel nebo přídavnou olejovou pumpu pro jejich lepší mazání. Cenu úpravy ovšem APS nezveřejnil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
APS Z06 twin turbo kit

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků