APS Z06 twin turbo kit: dvojnásobek výkonu z Corvette

Taky si myslíte, že 505 koní výkonu ze sedmilitrového osmiválce Corvette Z06 je málo? Potom zřejmě smýšlíte stejně jako tuner APS (Air Power Systems), který připravil pro tento motor výkonový kit. Ten se skládá především z dvojice turbodmychadel a mezichladiče stlačeného vzduchu. A chcete vědět, kolik výkonu se pak na zadní kola Corvette dostane? Celých 1100. A to je již pěkná dávka, co říkáte?

Turbodmychadla ovšem nejsou jediným dílem výkonového kitu. Ten zahrnuje kromě jiného také úpravu výfukového systému, sání, vodní chladiče turbodmychadel nebo přídavnou olejovou pumpu pro jejich lepší mazání. Cenu úpravy ovšem APS nezveřejnil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
APS Z06 twin turbo kit

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků