Slyšeli jste o protiprokluzovém systému pro autonomní vozy? Apple si ho nechal patentovat

Vlastní vůz s nakousnutým jablkem ve znaku asi nikdy neuvidíme. To ale neznamená, že se Apple nemůže na výrobě automobilů podílet.

Sen společnosti Apple o tom, že se stanou lídry v budoucí mobilitě autonomních vozů, se postupně rozpadl. Chtěla v automobilovém průmyslu udělat to, co kdysi s mobilními telefony. Nakonec ale vše skončilo u tajné dohody s automobilkou Volkswagen, kde mají spolupracovat na elektrických a autonomních modelech Transporter.

Sen Applu o vlastním autonomním voze se rozpadá. Připravuje tedy tohle

Sen Applu o vlastním autonomním voze se rozpadá. Připravuje tedy tohle

Nyní si ale Apple nechal zaregistrovat celkem zajímavý patent. Jedná se o nový pohled na prokluz kol u autonomních vozidel. Pomáhá automatickému řízení rozeznat povrch vozovky (suchý, kluzký a podobně) a volit správnou intenzitu pohybu kol. Jednoduše řečeno, tato technologie pomůže autu pochopit, co se děje pod ním.

Systém pracuje se senzory vespod vozidla, které fungují na principu Dopplerova jevu. Získané hodnoty poté posílají do auta a dokáží jej tak varovat a připravit v případě náhlé změny směru. Auta mohou potom data kontrolovat i podle inerciálních senzorů a GPS.

JLR chce zvýšit důvěru v autonomní vozy. Přišel s velmi prostým řešením

JLR chce zvýšit důvěru v autonomní vozy. Přišel s velmi prostým řešením

Není jisté, v jaké míře a kdy se tento systém ukáže v provozu. Pravdou je, že samotný Apple si někdy vydá nový patent i jednou týdně. Měli byste si z toho ale odnést, že kalifornská společnost neřekla automobilům poslední slovo a stále se v tomto odvětví snaží angažovat.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků