Apple auto přece jen vznikne. Mohlo ale být už dávno, stačilo kývnout na Muskovu nabídku

Z americké technologické společnosti nakonec prý opravdu bude i automobilka. Při nejhorším scénáři uvidíme první auto do pěti let.

Americký technologický gigant Apple se s nadšením chystal na uvedení svého prvního automobilu, nakonec z toho však sešlo a nápad šel k ledu. Podle všeho ale ne dlouho, protože podle posledních zpráv uvidíme první automobil s nakousnutým jablkem ve znaku do čtyř až pěti let.

S oznámením přišla agentura Reuters, podle které Apple oživil šest let starý Project Titan. S uvedením vozu na trh si dá Apple čas především kvůli vývoji vlastní technologie baterií, od které si slibuje to, čeho chtějí dosáhnout výrobci elektromobilů po celém světě - vysoce výkonné baterie s nízkou cenou pro všechny řidiče.

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Apple podle všeho experimentuje s lithium-železo-fosfátovými bateriemi. Jeho auto má jezdit samo a používat technologie i od externích dodavatelů. Výroba samotného elektromobilu by pak také měla probíhat mimo výrobní závody značky. Ostatně vedle telefonů a počítačů by asi automobil nemohl vznikat.

Projekt má na starosti viceprezident společnosti Doug Field, kterého si Apple již dříve přetáhl z automobilky Tesla. Zajímavé je, že Elon Musk na Twitteru zveřejnil, že v nejtemnějších dnes Modelu 3 oslovil Tima Cooka s tím, jestli nechce Apple odkoupit automobilku Tesla, navíc za jednu desetinu její nynější ceny. Tim však setkání odmítl.

Vodíková Toyota Mirai oficiálně: Luxusní zadokolka ujede až 650 km, váží 1,9 tuny

Vodíková Toyota Mirai oficiálně: Luxusní zadokolka ujede až 650 km, váží 1,9 tuny

K zamyšlení je to určitě zajímavé, ale už je to minulostí. Teď můžeme jen bedlivě sledovat, co všechno Apple tedy chystá. Některé patenty spojené s automobilovým průmyslem si již nechal zaregistrovat, ale nic bližšího zatím nevíme. Můžeme tak jen zatím vtipkovat, jestli bude součástí balení auta i nabíjecí kabel.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 74 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků