20
Fotogalerie

Apocalypse Hellfire je drsná šestikolka s výkonem přes 800 koní. Ve znaku má atomový hřib

Extrémně upravený Jeep Gladiator uveze sedm lidí v jakémkoliv terénu, k mání je za velmi férovou cenu.

Vypadá jako dětská hračka a také se tak jmenuje – kdo z nás by nechtěl na otázku: „Čím jezdíš?“, odpovědět: „Apokalypsou Pekelným ohněm.“ Jde o dílo floridské dílny Apocalypse Manufacturing a zkázu světa má i ve svém znaku – na přídi i volantu najdete symbol jaderného hřibu. Vůz vychází z pick-upu Jeep Gladiator, k jehož technickému základu přidává extra pár kol vzadu plus prodlouženou karoserii, díky čemuž se na půdorys vejde třetí řada sedadel a ještě zbyde prostor na korbu.

Terénní schopnosti jistí o deset centimetrů zvýšený podvozek s 22palcovými koly a 40palcovými pneumatikami, všimněte si také odolně se tvářící kapotáže, kterou v terénu nebo při apokalypse jistě oceníte. Z funkčních prvků pak nechybí navijáky, přídavné osvětlení a kryty spodní části vozu. Interiér si může každý budoucí majitel naspecifikovat dle svého vkusu nebo obsahu peněženky.

Z hlediska pohonu vyjdou Apocalypse Manufacturing vstříc příznivcům benzinu i nafty – pod kapotou se může nacházet kompresorový osmiválec Hemi s objemem 6,4 litru a výkonem zhruba 600 kW, nebo třílitrový turbodiesel s více než 620 N.m točivého momentu. Ceny začínají na 4,3 milionu korun.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Doporučujeme

Články odjinud