Antimonopolní úřad s největší pravděpodobností zruší tendr na mýtné

Antimonopolní úřad příští týden pravděpodobně zruší tendr na elektronické mýtné. Ten vyhrála společnost Kapsch, která ovšem nabídla druhou nejvyšší cenu. Celé výběrové řízení provázely nejasné podmínky, na které upozorňovaly vyřazené společnosti a považovaly mnohé z těchto podmínek za nastavené tak, aby je jiná společnost než Kapsch nemohla splnit. Ačkoli na oficiální stanovisko antimonopolního úřadu si musíme počkat, zdroje z úřadu tvrdí, že celé výběrové řízení bude příští týden oficiálně zrušeno a ministerstvu dopravy nezbyde než vyhlásit nové. Pokud se tak skutečně stane, s jistotou se zdrží termín spuštění celého systému, kterým měl dle původních plánů 1. leden 2007. Ačkoli by takový závěr mohl mnohým připadat smutný, stále platí, že žádný systém je lepší než systém špatný, zvolený na základě neprůhledného výběrového řízení s jedním zbylým uchazečem.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků