Antimonopolní úřad s největší pravděpodobností zruší tendr na mýtné

Antimonopolní úřad příští týden pravděpodobně zruší tendr na elektronické mýtné. Ten vyhrála společnost Kapsch, která ovšem nabídla druhou nejvyšší cenu. Celé výběrové řízení provázely nejasné podmínky, na které upozorňovaly vyřazené společnosti a považovaly mnohé z těchto podmínek za nastavené tak, aby je jiná společnost než Kapsch nemohla splnit. Ačkoli na oficiální stanovisko antimonopolního úřadu si musíme počkat, zdroje z úřadu tvrdí, že celé výběrové řízení bude příští týden oficiálně zrušeno a ministerstvu dopravy nezbyde než vyhlásit nové. Pokud se tak skutečně stane, s jistotou se zdrží termín spuštění celého systému, kterým měl dle původních plánů 1. leden 2007. Ačkoli by takový závěr mohl mnohým připadat smutný, stále platí, že žádný systém je lepší než systém špatný, zvolený na základě neprůhledného výběrového řízení s jedním zbylým uchazečem.
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků