Antimonopolní úřad s největší pravděpodobností zruší tendr na mýtné

Antimonopolní úřad příští týden pravděpodobně zruší tendr na elektronické mýtné. Ten vyhrála společnost Kapsch, která ovšem nabídla druhou nejvyšší cenu. Celé výběrové řízení provázely nejasné podmínky, na které upozorňovaly vyřazené společnosti a považovaly mnohé z těchto podmínek za nastavené tak, aby je jiná společnost než Kapsch nemohla splnit. Ačkoli na oficiální stanovisko antimonopolního úřadu si musíme počkat, zdroje z úřadu tvrdí, že celé výběrové řízení bude příští týden oficiálně zrušeno a ministerstvu dopravy nezbyde než vyhlásit nové. Pokud se tak skutečně stane, s jistotou se zdrží termín spuštění celého systému, kterým měl dle původních plánů 1. leden 2007. Ačkoli by takový závěr mohl mnohým připadat smutný, stále platí, že žádný systém je lepší než systém špatný, zvolený na základě neprůhledného výběrového řízení s jedním zbylým uchazečem.
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky