Ano, tohle je Toyota RAV4. Mitsuoka však upravila její vzhled na americkou klasiku

Vždyť i samotným Japoncům by mohl přijít design poslední Toyoty RAV4 až příliš japonský. Mitsuoka má tedy dosti svérázné řešení.

Když si vzpomenete třeba na retro vypadající sporťáky se základem v Mazdě MX-5, tento poslední výtvor Mitsuoky vlastně není ani tak překvapivý. Japonský výrobce je už známý pro své často bizarní modely, a to nejen po stránce vzhledu. V případě konverze poslední Toyoty RAV4 však jde primárně o vzhled.

Do ČR dorazila nejčernější Toyota RAV4. Hybrid s bohatou výbavou není nejdražší

Do ČR dorazila nejčernější Toyota RAV4. Hybrid s bohatou výbavou není nejdražší

Mitsuoka totiž uvádí model Buddy, který je upravenou Toyotou RAV4 do vzhledu připomínajícího klasické SUV a pick-upy Chevroletu z období 80. let. Hlavním retro prvkem je tedy zbrusu nová maska vozu, se spoustou chromu, imitací tradičního nárazníku a čtveřicí obdélníkových světlometů.

Nová je nicméně i kapota s výraznějšími prolisy a přední blatníky zdobí falešné chromované výdechy. Ani vzadu se ale výrobce nezastavil a zde přichází nové svislé LED svítilny, nárazník a přepracované páté dveře s černým panelem a dlouhým nápisem Mitsuoka. A kola samozřejmě dělají auto, takže Buddy může být vybaven i novými disky ve stylu plechových kol se středovými poklicemi, samozřejmě v chromu.

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Do interiéru pohled zatím nemáme, ale lze předpokládat, že i tady přistane pár retro prvků. Pod kapotou pak Mitsuoka nepřináší změny, takže Buddymu zůstává portfolio motorizací RAV4 na japonském trhu s přeplňovaným dvoulitrovým či 2,5litrovým hybridním čtyřválcem a možností pohonu všech kol.

Cenovky retro SUV ještě neznáme, naplno bude totiž představeno až během listopadu. Prvotní rendery by tak mohly zanedlouho vystřídat fotky reálného vozu.

Toyota RAV4

Kdysi měla Toyota RAV segment kompaktních SUV jen pro sebe, dnes musí o místo na slunci bojovat s nesčetnými konkurenty. V roce 2018 se začala prodávat už pátá řada Toyoty RAV, která zaujme excentrickým vzhledem a je na nové platformě TGNA, což znamená mírné rozšíření vozu.

Ceny a výbava • Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid • Nejčernější SUV • Test Toyota RAV4 2.0 AWD Multidrive S

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků