Anketa: Troubíte zbytečně?

Z nedávné ankety Motožurnálu ohledně používání klaksonu vyplynulo následující: 58 procent čtenářů troubí jen tehdy, pokud chtějí upozornit na nebezpečí, 36 procent troubí i tehdy, když je něco, resp. někdo rozčílí a konečně šest procent troubí tehdy, pokud jim někdo stojí v cestě a překáží.

Podle zákona je možné používat výstražná znamení (ať už zvuková či světelná) jen tehdy, je-li to nutné k odvrácení nebezpečí a navíc po dobu nezbytně nutnou. Není tedy možné troubit a blikat světlomety v případě, že vás něco naštve nebo když někdo překáží v cestě (třeba na dálnici); nejde totiž o nebezpečí.

Tip: V Garáži najdete anketu, kde můžete vyjádřit svůj názor.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků