Anketa Auto Roku 2007 v Česku má nečekaného vítěze

Také Česko má za sebou vyhlášení vítěze tradiční soutěže o Auto Roku, tentokrát pro rok 2007. I když vítěz nidky není do poslední chvíle znám, tradice říkala, že pokud se v nominaci objeví český vůz, je o vítězi rozhodnuto. To platilo dlouhá léta, ovšem nyní je této tradici konec.

Autem roku 2007 odborná porota nečekaně zvolila Opel Corsa, před Škodou Roomster. Třetí místo pak obsadil italský Fiat Grande Punto a bramborovou medaili si odnáší Toyota Yaris.

Výsledek je o to větším paradoxem, že Roomster v poslední době ve světových anketách sbírá jedno cenné umístění za druhým. Během posledních měsíců vůz uspěl v anketách o Evropské auto roku, Zlatý volant německého Bild am Sonntag, v prestižním vyhlášení nejkrásnějších vozů roku nebo ve skotské anketě o rodinný vůz roku, zvítězil i v bulharském klání o auto roku. Na domácím trhu se ale musí spokojit jen s druhým místem, což je obrovské překvapení...

Celkové pořadí

  1. Opel Corsa
  2. Škoda Roomster
  3. Fiat Grande Punto
  4. Toyota Yaris
  5. Suzuki SX4
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků