Anketa Auto Roku 2007 v Česku má nečekaného vítěze

Také Česko má za sebou vyhlášení vítěze tradiční soutěže o Auto Roku, tentokrát pro rok 2007. I když vítěz nidky není do poslední chvíle znám, tradice říkala, že pokud se v nominaci objeví český vůz, je o vítězi rozhodnuto. To platilo dlouhá léta, ovšem nyní je této tradici konec.

Autem roku 2007 odborná porota nečekaně zvolila Opel Corsa, před Škodou Roomster. Třetí místo pak obsadil italský Fiat Grande Punto a bramborovou medaili si odnáší Toyota Yaris.

Výsledek je o to větším paradoxem, že Roomster v poslední době ve světových anketách sbírá jedno cenné umístění za druhým. Během posledních měsíců vůz uspěl v anketách o Evropské auto roku, Zlatý volant německého Bild am Sonntag, v prestižním vyhlášení nejkrásnějších vozů roku nebo ve skotské anketě o rodinný vůz roku, zvítězil i v bulharském klání o auto roku. Na domácím trhu se ale musí spokojit jen s druhým místem, což je obrovské překvapení...

Celkové pořadí

  1. Opel Corsa
  2. Škoda Roomster
  3. Fiat Grande Punto
  4. Toyota Yaris
  5. Suzuki SX4
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků