Anketa Auto Roku 2007 v Česku má nečekaného vítěze

Také Česko má za sebou vyhlášení vítěze tradiční soutěže o Auto Roku, tentokrát pro rok 2007. I když vítěz nidky není do poslední chvíle znám, tradice říkala, že pokud se v nominaci objeví český vůz, je o vítězi rozhodnuto. To platilo dlouhá léta, ovšem nyní je této tradici konec.

Autem roku 2007 odborná porota nečekaně zvolila Opel Corsa, před Škodou Roomster. Třetí místo pak obsadil italský Fiat Grande Punto a bramborovou medaili si odnáší Toyota Yaris.

Výsledek je o to větším paradoxem, že Roomster v poslední době ve světových anketách sbírá jedno cenné umístění za druhým. Během posledních měsíců vůz uspěl v anketách o Evropské auto roku, Zlatý volant německého Bild am Sonntag, v prestižním vyhlášení nejkrásnějších vozů roku nebo ve skotské anketě o rodinný vůz roku, zvítězil i v bulharském klání o auto roku. Na domácím trhu se ale musí spokojit jen s druhým místem, což je obrovské překvapení...

Celkové pořadí

  1. Opel Corsa
  2. Škoda Roomster
  3. Fiat Grande Punto
  4. Toyota Yaris
  5. Suzuki SX4
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků