Anketa Auto Roku 2007 v Česku má nečekaného vítěze

Také Česko má za sebou vyhlášení vítěze tradiční soutěže o Auto Roku, tentokrát pro rok 2007. I když vítěz nidky není do poslední chvíle znám, tradice říkala, že pokud se v nominaci objeví český vůz, je o vítězi rozhodnuto. To platilo dlouhá léta, ovšem nyní je této tradici konec.

Autem roku 2007 odborná porota nečekaně zvolila Opel Corsa, před Škodou Roomster. Třetí místo pak obsadil italský Fiat Grande Punto a bramborovou medaili si odnáší Toyota Yaris.

Výsledek je o to větším paradoxem, že Roomster v poslední době ve světových anketách sbírá jedno cenné umístění za druhým. Během posledních měsíců vůz uspěl v anketách o Evropské auto roku, Zlatý volant německého Bild am Sonntag, v prestižním vyhlášení nejkrásnějších vozů roku nebo ve skotské anketě o rodinný vůz roku, zvítězil i v bulharském klání o auto roku. Na domácím trhu se ale musí spokojit jen s druhým místem, což je obrovské překvapení...

Celkové pořadí

  1. Opel Corsa
  2. Škoda Roomster
  3. Fiat Grande Punto
  4. Toyota Yaris
  5. Suzuki SX4
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků