Ani koncern DaimlerChrysler se nevyhne velkému propouštění

Také koncern DaimlerChrysler stihne masivní propouštění jeho zaměstnanců. Do konce roku 2008 jich hodlá propustit okolo 6 000. Na rozdíl od ostatních automobilek ale půjde ve většině případů o administrativní, manažerské a vedoucí pozice. Počet těchto zaměstnanců se tak sníží zhruba o 20 procent. Propuštění tohoto počtu "nevýrobních" zaměstnanců má přinést úsporu okolo 1,5 mld. eur (přibližně 44 mld. Kč) ročně. DamilerChrysler tak zredukoval svůj původní plán z konce minulého roku, který počítal s popuštěním více než trojnásobku nynějšího plánu s tím, že 9 000 zaměstnanců mělo opustit automobilku Mercedes Benz. Tam nakonec k žádnému zemětřesení zřejmě nedojde.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků