Ani koncern DaimlerChrysler se nevyhne velkému propouštění

Také koncern DaimlerChrysler stihne masivní propouštění jeho zaměstnanců. Do konce roku 2008 jich hodlá propustit okolo 6 000. Na rozdíl od ostatních automobilek ale půjde ve většině případů o administrativní, manažerské a vedoucí pozice. Počet těchto zaměstnanců se tak sníží zhruba o 20 procent. Propuštění tohoto počtu "nevýrobních" zaměstnanců má přinést úsporu okolo 1,5 mld. eur (přibližně 44 mld. Kč) ročně. DamilerChrysler tak zredukoval svůj původní plán z konce minulého roku, který počítal s popuštěním více než trojnásobku nynějšího plánu s tím, že 9 000 zaměstnanců mělo opustit automobilku Mercedes Benz. Tam nakonec k žádnému zemětřesení zřejmě nedojde.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků