Ani koncern DaimlerChrysler se nevyhne velkému propouštění

Také koncern DaimlerChrysler stihne masivní propouštění jeho zaměstnanců. Do konce roku 2008 jich hodlá propustit okolo 6 000. Na rozdíl od ostatních automobilek ale půjde ve většině případů o administrativní, manažerské a vedoucí pozice. Počet těchto zaměstnanců se tak sníží zhruba o 20 procent. Propuštění tohoto počtu "nevýrobních" zaměstnanců má přinést úsporu okolo 1,5 mld. eur (přibližně 44 mld. Kč) ročně. DamilerChrysler tak zredukoval svůj původní plán z konce minulého roku, který počítal s popuštěním více než trojnásobku nynějšího plánu s tím, že 9 000 zaměstnanců mělo opustit automobilku Mercedes Benz. Tam nakonec k žádnému zemětřesení zřejmě nedojde.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 36 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků