Ani Alfa Romeo Stelvio neunikla tunerům. Takto může vypadat i ta vaše, jen pozor na správná kola

Největší auto z modelové nabídky Alfy Romeo si můžete nechat „vylepšit“ podle dnešních tuningových trnedů.

Italským automobilkám se daří pohybovat se pod září reflektorů různých tuningových firem. Ty se totiž většinou zaměřují na vozy z německé produkce, potažmo koncernu Volkswagen, u kterých je to populární. Občas se ale stane, že některá z těchto firem zamíří také na Apeninský poloostrov, jako třeba právě teď SD Carbon, výrobce karbonových karosářských dílů a doplňků.

Cílem úpravce se stalo SUV Alfa Romeo Stelvio, sourozenec sedanu Giulia na platformě Giorgio s pohonem zadních či všech kol. Styčným bodem úprav je kompletní bodykit, který ve velkém mění finální design vozu. Z elegantní Italky dělá rázem typickou tuningovou Bertu s širokými nárazníky a ostrými hranami.

Tento design je ale podmíněný velkými koly, pokud jsou na voze malá, vypadá bodykit na autě trochu jako o dvě čísla větší oblek. Proces z výroby můžete vidět v galerii na modrém exempláři, na červeném je zase vše, jak to úpravce zamýšlel. Kompletní bodykit na Alfu Romeo Stelvio lze objednat za zhruba 150.000 Kč. Připlatit si můžete ještě karbonovou kapotu za dvacet tisíc.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio je první SUV v historii sportovní značky. Automobilka ho uvedla na trh v roce 2016.

Ceny, výbava • Test • Cena pro ČR • Alfa Romeo Stelvio QV NRING

Diskuze (4) Další článek: Volkswagen ukazuje svou první elektrickou limuzínu ID. Aero. Sériová verze zamíří i do Evropy

Témata článku: , , , , , , , , , , ,