Anglická policie využije služeb hybridních Lexusů

Hampshirský policejní okrsek přistoupil při obměně vozového parku ke kroku, který doposud nemá obdoby. Jako první v Anglii a nejspíš i v Evropě se rozhodl pro nakoupení hybridních vozidel pro své příslušníky. Bude se jednat o vozy Lexus RX400h. Jak uvedl tiskový mluvčí, pro tento krok se rozhodli po analýze nákladů na provoz vozidel v okrsku. Během roku najezdí miliony kilometrů a spotřebují přitom přes 390 000 l pohoných hmot. V době, kdy cena ropy pomalu stoupá a každým dnem prolamuje nová maxima, má toto opatření ušetřit miliony liber. Prozatím má být nasazeno jen několik kusů, které se podrobí důkladnému testování v terénu. Pokud se v praxi osvědčí a ekonomický přínos bude pro daňové poplatníky pozitivní, nákup hybridních vozů bude pokračovat.

Myslíte, že je šance, že i policie v České republice půjde cestou nákupu výkonných a úsporných vozů?

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků