Anglická policie využije služeb hybridních Lexusů

Hampshirský policejní okrsek přistoupil při obměně vozového parku ke kroku, který doposud nemá obdoby. Jako první v Anglii a nejspíš i v Evropě se rozhodl pro nakoupení hybridních vozidel pro své příslušníky. Bude se jednat o vozy Lexus RX400h. Jak uvedl tiskový mluvčí, pro tento krok se rozhodli po analýze nákladů na provoz vozidel v okrsku. Během roku najezdí miliony kilometrů a spotřebují přitom přes 390 000 l pohoných hmot. V době, kdy cena ropy pomalu stoupá a každým dnem prolamuje nová maxima, má toto opatření ušetřit miliony liber. Prozatím má být nasazeno jen několik kusů, které se podrobí důkladnému testování v terénu. Pokud se v praxi osvědčí a ekonomický přínos bude pro daňové poplatníky pozitivní, nákup hybridních vozů bude pokračovat.

Myslíte, že je šance, že i policie v České republice půjde cestou nákupu výkonných a úsporných vozů?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků