Anglická policie využije služeb hybridních Lexusů

Hampshirský policejní okrsek přistoupil při obměně vozového parku ke kroku, který doposud nemá obdoby. Jako první v Anglii a nejspíš i v Evropě se rozhodl pro nakoupení hybridních vozidel pro své příslušníky. Bude se jednat o vozy Lexus RX400h. Jak uvedl tiskový mluvčí, pro tento krok se rozhodli po analýze nákladů na provoz vozidel v okrsku. Během roku najezdí miliony kilometrů a spotřebují přitom přes 390 000 l pohoných hmot. V době, kdy cena ropy pomalu stoupá a každým dnem prolamuje nová maxima, má toto opatření ušetřit miliony liber. Prozatím má být nasazeno jen několik kusů, které se podrobí důkladnému testování v terénu. Pokud se v praxi osvědčí a ekonomický přínos bude pro daňové poplatníky pozitivní, nákup hybridních vozů bude pokračovat.

Myslíte, že je šance, že i policie v České republice půjde cestou nákupu výkonných a úsporných vozů?

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků