Anglická policie využije služeb hybridních Lexusů

Hampshirský policejní okrsek přistoupil při obměně vozového parku ke kroku, který doposud nemá obdoby. Jako první v Anglii a nejspíš i v Evropě se rozhodl pro nakoupení hybridních vozidel pro své příslušníky. Bude se jednat o vozy Lexus RX400h. Jak uvedl tiskový mluvčí, pro tento krok se rozhodli po analýze nákladů na provoz vozidel v okrsku. Během roku najezdí miliony kilometrů a spotřebují přitom přes 390 000 l pohoných hmot. V době, kdy cena ropy pomalu stoupá a každým dnem prolamuje nová maxima, má toto opatření ušetřit miliony liber. Prozatím má být nasazeno jen několik kusů, které se podrobí důkladnému testování v terénu. Pokud se v praxi osvědčí a ekonomický přínos bude pro daňové poplatníky pozitivní, nákup hybridních vozů bude pokračovat.

Myslíte, že je šance, že i policie v České republice půjde cestou nákupu výkonných a úsporných vozů?

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků