AMG přijde s novým ostrým osmiválcem

Kdo by neznal skvělé agregáty z dílny AMG, které lze najít v ostrých modelech vozů Mercedes-Benz, nebo po úpravách v různých dalších supersportech. Dlouhé roky byly v nabídce především dva motory a to osmiválce 6,2 s atmosférickým plněním a 5,5 s přeplňováním kompresorem.

Tyto motory by měl doplnit a v budoucnu nahradit nový osmiválec o objemu 5 litru, který bude dopován turbodmychadly. Výkon by se měl dle varianty pohybovat od 570 do 700 koní a točivý moment od 900 do 1200 Nm s tím, že elektronicky bude opět omezen na kulaté tisícovce.

Není přesně známo, kdy by se měl nový motor na trhu objevil, jelikož i pro sportovní model SLC, který přijde na trh v roce 2010, je plánován současný osmiválec 6,2.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků