AMG bude vyrábět „zelená superauta”

AMG, sportovní divize automobilky Mercedes-Benz, chystá pro blízkou budoucnost úpravy ekologických vozů, nebo alespoň těch, které se jako ekologické snaží tvářit (což o dnešních velkých osmiválcích AMG s kompresorem říci nelze). V blízké době chystá první ostrou verzi, která bude odvozena od nových modelů s označením Bluetec. Tedy od vozů s naftovými motory s nízkými emisemi, které plní i přísné normy ve Spojených státech.

Je ovšem otázka, čeho se v tomto případě řidiči dočkají. AMG, krom svých nejlepších výtvorů, příliš sportovní vozy nevyrábí (to spíše rychlé cesťáky) a pokud se jeho úpravy spojí s technologií Bluetec, kterou Mercedes ani nenabízí u siných a výkonných modelů, může být výsledkem něco velmi podivného.

Daleko zajímavější je tak informace, že AMG spolupracuje na vývoji hybridního systému pro Mercedes. A právě tento systém chce v budoucnu používat u svých ostrých modelů. Výhody hybridu jsou jasné. Krátkodobě se totiž dá připojit i elektromotor a tím se může výrazně zlepšit dynamika a pružné zrychlení. AMG uvádí, že pokud by byl elektromotor dostupný k současným modelům, zlepšila by se akcelerace a pružné zrychlení o 10-20 procent napříč modely. Navíc by klesla kombinovaná spotřeba až o 20 procent.

Na rozdíl od automobilky BMW, se kterou Mercedes také spolupracuje na vývoji hybridního modelu, je AMG z tohoto systému nadšeno. Na rozdíl od „vytuněných” Blueteců zde máme důvod nadšení AMG věřit, hybridní motory mají svůj sportovní potenciál.

Kdy se ovšem dočkáme dvanáctiválcových dvojitě přeplňovaných mercedesů, kterým bude ještě pomáhat elektromotor, to zatím nevíme; doposud není ani znám oficiální termín příchodu běžných hybridů. Každopádně AMG přijalo velkou výzvu, protože opravdu velmi výkonných hybridů je dnes jako šafránu a v oparvdu sportovních produkčních vozech se zatím neobjevily.

Zajímavé bude sledovat, jak se AMG vypořádá s vysokou hmotností, která dnes hybridy brzdí v rozletu. Teprve lehký a výkonný hybrid má šanci stát se respektovaným sportovním vozem..

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků