Američtí majitelé české Tatry zvažují její prodej

Společnost Terex Corporation, vlastnící kopřivnickou automobilku Tatra, zvažuje její prodej. Terex, jenž vlastní přes 80 procent akcií, není spokojen s ekonomickými výsledky této automobilky, při vstupu předpokládal daleko větší ziskovost. Navíc výrobní portfolio Tatry nezapadá do zbytku výroby společnosti, která je zaměřena na výrobu speciálních stavebních strojů.

K tomu se přidala i novela zákon o obchodování s vojenským materiálem. Novela totiž zakazuje společnostem, jenž vyrábí vojenskou techniku, aby měly ve svých statutárních orgánech cizince, což je pro americké majitele velkou překážkou. Právě tato novela zákona může překazit Tatře novou zakázku v řádu miliard korun, jejím zadavatelem bude česká armáda.

Z těchto důvodů se jeví jako možný prodej jinému vlastníkovi jako nejpravděpodobnější varianta. Představitelé Terexu prozatím odmítli tyto spekulace jakkoli komentovat, ovšem o prodeji Tatry novému majiteli se hovoří poměrně dlouho.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků