Američtí majitelé české Tatry zvažují její prodej

Společnost Terex Corporation, vlastnící kopřivnickou automobilku Tatra, zvažuje její prodej. Terex, jenž vlastní přes 80 procent akcií, není spokojen s ekonomickými výsledky této automobilky, při vstupu předpokládal daleko větší ziskovost. Navíc výrobní portfolio Tatry nezapadá do zbytku výroby společnosti, která je zaměřena na výrobu speciálních stavebních strojů.

K tomu se přidala i novela zákon o obchodování s vojenským materiálem. Novela totiž zakazuje společnostem, jenž vyrábí vojenskou techniku, aby měly ve svých statutárních orgánech cizince, což je pro americké majitele velkou překážkou. Právě tato novela zákona může překazit Tatře novou zakázku v řádu miliard korun, jejím zadavatelem bude česká armáda.

Z těchto důvodů se jeví jako možný prodej jinému vlastníkovi jako nejpravděpodobnější varianta. Představitelé Terexu prozatím odmítli tyto spekulace jakkoli komentovat, ovšem o prodeji Tatry novému majiteli se hovoří poměrně dlouho.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků