Američtí majitelé české Tatry zvažují její prodej

Společnost Terex Corporation, vlastnící kopřivnickou automobilku Tatra, zvažuje její prodej. Terex, jenž vlastní přes 80 procent akcií, není spokojen s ekonomickými výsledky této automobilky, při vstupu předpokládal daleko větší ziskovost. Navíc výrobní portfolio Tatry nezapadá do zbytku výroby společnosti, která je zaměřena na výrobu speciálních stavebních strojů.

K tomu se přidala i novela zákon o obchodování s vojenským materiálem. Novela totiž zakazuje společnostem, jenž vyrábí vojenskou techniku, aby měly ve svých statutárních orgánech cizince, což je pro americké majitele velkou překážkou. Právě tato novela zákona může překazit Tatře novou zakázku v řádu miliard korun, jejím zadavatelem bude česká armáda.

Z těchto důvodů se jeví jako možný prodej jinému vlastníkovi jako nejpravděpodobnější varianta. Představitelé Terexu prozatím odmítli tyto spekulace jakkoli komentovat, ovšem o prodeji Tatry novému majiteli se hovoří poměrně dlouho.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky