Americkým automobilkám se v Americe nedaří

Koncern General Motors, Ford i dceřiná společnost Daimler Chrysleru, Chevrolet, zažívají těžké časy. Na jejich hlavním trhu, tedy ve Spojených státech, se jim nedaří zvrátit klesající zájem o jejich vozy.

Koncernu GM se propadl prodej za listopad o 11% proti roku 2004. Ještě horší na této situaci je, že podobný pokles prodejů pokračuje již čtvrtým měsícem.

Ford je na tom podobně, i tomu klesl v listopadu prodej, ovšem o hrozivých 18% proti stejnému období loňského roku. I u Fordu je tento trend dlouhodobý a nic nenaznačuje, že by se blýskalo na lepší časy. Hlavní vinu na velkém propadu nese segment SUV, o který v poslední době není takový zájem, protože ceny PHM jsou na americké poměry relativně vysoké.

Třetí z řady, americký Chrysler, vykázal v listopadu také propad prodeje. Ted činí 7%, ovšem proti svým konkurentům je to první pokles po 19 měsících, kdy Chrysler vykazoval stálý růst.

Automobilky GM i Ford zároveň s touto informací snížily odhad výroby pro příští období. Na rozdíl od Fordu ale GM odhaduje, že na počátku příštího roku by měly jeho prodeje začít opět růst. Jediným velkým zástupcem automobilového průmyslu, kterému se dlouhodobě daří a neustále zvyšuje své prodeje, je koncern Toyota. Ta vykázala růst o 5,6 % a dlouhodobě vykazuje také vysoký zisk na jednotku produkce.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků