Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

Také americké automobilky věnují v poslední době zvýšenou pozornost hybridním vozům. Do těchto vod nyní směřuje nový model automobilky Saturn, který ke klasickým výhodám přihazuje i zajímavou cenu. Jaký je tedy hybrid dle Američanů?
Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

V Detroitu se představily i novinky, které se na silnicích objeví v nezměněné podobě. Jednou z nich je nový Saturn Vue Green Line, který v sobě schovává hybridní pohon. Dnes již klasická kombinace benzinového motoru a elektromotoru si našla místo i zde. Pod kapotou se schovává benzinový čtyřválec Ecotec o objemu 2,4 litru, který je doplněn elektromotorem, který zároveň nahrazuje alternátor a také startér. Díky tomu by kombinovaná spotřeba vozu měla klesnout o 20 procent, ještě výrazněji by se pak měly snížit emise v městském provozu. Takové zlepšení dnes nikoho "nedojme", dojemná by však pro mnohé mohla být cena, která v základu nepřekročí 23 000 dolarů (přibližně 570 000 Kč). Saturn Vue se tak zařadí mezi nejlevnější hybridní SUV vozy na americkém trhu, což má, dle vyjádření mateřského koncernu GM, přinést dostatek zákazníků. A nedivili bychom se, kdyby se tak opravdu stalo, rozšíření hybridních technologií dnes brání právě pouze vyšší cena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Vue Green Line

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků