Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

Také americké automobilky věnují v poslední době zvýšenou pozornost hybridním vozům. Do těchto vod nyní směřuje nový model automobilky Saturn, který ke klasickým výhodám přihazuje i zajímavou cenu. Jaký je tedy hybrid dle Američanů?
Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

V Detroitu se představily i novinky, které se na silnicích objeví v nezměněné podobě. Jednou z nich je nový Saturn Vue Green Line, který v sobě schovává hybridní pohon. Dnes již klasická kombinace benzinového motoru a elektromotoru si našla místo i zde. Pod kapotou se schovává benzinový čtyřválec Ecotec o objemu 2,4 litru, který je doplněn elektromotorem, který zároveň nahrazuje alternátor a také startér. Díky tomu by kombinovaná spotřeba vozu měla klesnout o 20 procent, ještě výrazněji by se pak měly snížit emise v městském provozu. Takové zlepšení dnes nikoho "nedojme", dojemná by však pro mnohé mohla být cena, která v základu nepřekročí 23 000 dolarů (přibližně 570 000 Kč). Saturn Vue se tak zařadí mezi nejlevnější hybridní SUV vozy na americkém trhu, což má, dle vyjádření mateřského koncernu GM, přinést dostatek zákazníků. A nedivili bychom se, kdyby se tak opravdu stalo, rozšíření hybridních technologií dnes brání právě pouze vyšší cena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Vue Green Line

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků