Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

Také americké automobilky věnují v poslední době zvýšenou pozornost hybridním vozům. Do těchto vod nyní směřuje nový model automobilky Saturn, který ke klasickým výhodám přihazuje i zajímavou cenu. Jaký je tedy hybrid dle Američanů?
Americký Saturn vstupuje do vod hybridních vozů

V Detroitu se představily i novinky, které se na silnicích objeví v nezměněné podobě. Jednou z nich je nový Saturn Vue Green Line, který v sobě schovává hybridní pohon. Dnes již klasická kombinace benzinového motoru a elektromotoru si našla místo i zde. Pod kapotou se schovává benzinový čtyřválec Ecotec o objemu 2,4 litru, který je doplněn elektromotorem, který zároveň nahrazuje alternátor a také startér. Díky tomu by kombinovaná spotřeba vozu měla klesnout o 20 procent, ještě výrazněji by se pak měly snížit emise v městském provozu. Takové zlepšení dnes nikoho "nedojme", dojemná by však pro mnohé mohla být cena, která v základu nepřekročí 23 000 dolarů (přibližně 570 000 Kč). Saturn Vue se tak zařadí mezi nejlevnější hybridní SUV vozy na americkém trhu, což má, dle vyjádření mateřského koncernu GM, přinést dostatek zákazníků. A nedivili bychom se, kdyby se tak opravdu stalo, rozšíření hybridních technologií dnes brání právě pouze vyšší cena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Vue Green Line

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků