Americký Saleen zřejmě chystá nový model

Asi každý fanda automobilů zná americký supersport Saleen S7. Špičkové auto pro náročné řidiče, které ve vrcholných provedeních poskytuje výkon přes 550 koní a ve verzi Twin-Turbo dokonce rovných tisíc.

Jenže nic netrvá věčně a automobilka, která se obvykle stará o tovární úpravy vozů koncernu Ford, chce mít opět nové auto, se kterým by mohla opět ovládnout závodní okruhy, ale také rozvířit vody tohoto segmentu.

Tentokrát by ovšem mělo jít o automobil trochu menší, který by nekonkuroval velkým okruhovým plackám typu Maserati MC12, ale spíše menším vozům jako je Ferrari F430, nebo Lambu Gallardo.

Nic přesného se o novém modelu neví, pouze se vychází z náznaků vyjádření jak vedení Saleenu, tak i z toho důvodu, že výrobce angažoval do svého týmu šéfkonstruktéra supersportovního Fordu GT.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků