Americký Saleen zřejmě chystá nový model

Asi každý fanda automobilů zná americký supersport Saleen S7. Špičkové auto pro náročné řidiče, které ve vrcholných provedeních poskytuje výkon přes 550 koní a ve verzi Twin-Turbo dokonce rovných tisíc.

Jenže nic netrvá věčně a automobilka, která se obvykle stará o tovární úpravy vozů koncernu Ford, chce mít opět nové auto, se kterým by mohla opět ovládnout závodní okruhy, ale také rozvířit vody tohoto segmentu.

Tentokrát by ovšem mělo jít o automobil trochu menší, který by nekonkuroval velkým okruhovým plackám typu Maserati MC12, ale spíše menším vozům jako je Ferrari F430, nebo Lambu Gallardo.

Nic přesného se o novém modelu neví, pouze se vychází z náznaků vyjádření jak vedení Saleenu, tak i z toho důvodu, že výrobce angažoval do svého týmu šéfkonstruktéra supersportovního Fordu GT.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků