Americký Kongres pomůže automobilkám z potíží

Není žádnou novinkou, že některé americké koncerny a automobilky nejsou v nejlepší kondici a trápí je obrovské ekonomické problémy. Zdaleka neprodávají tolik vozů, jak by si představovaly a velká konkurence stlačila zisky při prodeji na minimum. Automobilkám se ovšem mírně zablýskalo na lepší časy, protože představitelé Fordu, General Motors a Chrysleru se sešli se zástupci Kongresu, kteří jim přislíbili pomoc při řešení velmi složitých problémů.

Americká ekonomika je totiž na automobilkách dost závislá, nejen díky příjmům do státního rozpočtu prostřednictvím daní, ale také zaměstnávaním velkého množství občanů. Zástupci Kongresu přislíbili automobilkám pomoc, která by jim měla ulehčit v jejich situaci a má jim pomoci nastartovat restrukturalizační plány. Konkrétního návrhu pomoci se však zástupci automobilek nedočkali, pouze dostali příslib, že Kongres projedná možné varianty pomoci, které by mohly mít formu daňových úlev, nebo finanční pomoci.

Zástupci automobilek se s kongresmany také dohodli na spolupráci při vývoji vozů s nízkou spotřebou, které se v díky cenám ropy stávají ve Spojených státech velmi populární a americké automobilky nemají v této chvíli svým zákazníkům co nabídnout. Právě státní podpora při nákupu úsporných vozů by mohla opět nastartovat zájem o automobily a pokud by domácí automobilky měly v nabídce tyto vozy, mohly by nahradit výpadek prodejů velkých vozů s vyšší spotřebou tímto segmentem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků