Americký Kongres pomůže automobilkám z potíží

Není žádnou novinkou, že některé americké koncerny a automobilky nejsou v nejlepší kondici a trápí je obrovské ekonomické problémy. Zdaleka neprodávají tolik vozů, jak by si představovaly a velká konkurence stlačila zisky při prodeji na minimum. Automobilkám se ovšem mírně zablýskalo na lepší časy, protože představitelé Fordu, General Motors a Chrysleru se sešli se zástupci Kongresu, kteří jim přislíbili pomoc při řešení velmi složitých problémů.

Americká ekonomika je totiž na automobilkách dost závislá, nejen díky příjmům do státního rozpočtu prostřednictvím daní, ale také zaměstnávaním velkého množství občanů. Zástupci Kongresu přislíbili automobilkám pomoc, která by jim měla ulehčit v jejich situaci a má jim pomoci nastartovat restrukturalizační plány. Konkrétního návrhu pomoci se však zástupci automobilek nedočkali, pouze dostali příslib, že Kongres projedná možné varianty pomoci, které by mohly mít formu daňových úlev, nebo finanční pomoci.

Zástupci automobilek se s kongresmany také dohodli na spolupráci při vývoji vozů s nízkou spotřebou, které se v díky cenám ropy stávají ve Spojených státech velmi populární a americké automobilky nemají v této chvíli svým zákazníkům co nabídnout. Právě státní podpora při nákupu úsporných vozů by mohla opět nastartovat zájem o automobily a pokud by domácí automobilky měly v nabídce tyto vozy, mohly by nahradit výpadek prodejů velkých vozů s vyšší spotřebou tímto segmentem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků