Americký Kongres pomůže automobilkám z potíží

Není žádnou novinkou, že některé americké koncerny a automobilky nejsou v nejlepší kondici a trápí je obrovské ekonomické problémy. Zdaleka neprodávají tolik vozů, jak by si představovaly a velká konkurence stlačila zisky při prodeji na minimum. Automobilkám se ovšem mírně zablýskalo na lepší časy, protože představitelé Fordu, General Motors a Chrysleru se sešli se zástupci Kongresu, kteří jim přislíbili pomoc při řešení velmi složitých problémů.

Americká ekonomika je totiž na automobilkách dost závislá, nejen díky příjmům do státního rozpočtu prostřednictvím daní, ale také zaměstnávaním velkého množství občanů. Zástupci Kongresu přislíbili automobilkám pomoc, která by jim měla ulehčit v jejich situaci a má jim pomoci nastartovat restrukturalizační plány. Konkrétního návrhu pomoci se však zástupci automobilek nedočkali, pouze dostali příslib, že Kongres projedná možné varianty pomoci, které by mohly mít formu daňových úlev, nebo finanční pomoci.

Zástupci automobilek se s kongresmany také dohodli na spolupráci při vývoji vozů s nízkou spotřebou, které se v díky cenám ropy stávají ve Spojených státech velmi populární a americké automobilky nemají v této chvíli svým zákazníkům co nabídnout. Právě státní podpora při nákupu úsporných vozů by mohla opět nastartovat zájem o automobily a pokud by domácí automobilky měly v nabídce tyto vozy, mohly by nahradit výpadek prodejů velkých vozů s vyšší spotřebou tímto segmentem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků