Americký Kongres pomůže automobilkám z potíží

Není žádnou novinkou, že některé americké koncerny a automobilky nejsou v nejlepší kondici a trápí je obrovské ekonomické problémy. Zdaleka neprodávají tolik vozů, jak by si představovaly a velká konkurence stlačila zisky při prodeji na minimum. Automobilkám se ovšem mírně zablýskalo na lepší časy, protože představitelé Fordu, General Motors a Chrysleru se sešli se zástupci Kongresu, kteří jim přislíbili pomoc při řešení velmi složitých problémů.

Americká ekonomika je totiž na automobilkách dost závislá, nejen díky příjmům do státního rozpočtu prostřednictvím daní, ale také zaměstnávaním velkého množství občanů. Zástupci Kongresu přislíbili automobilkám pomoc, která by jim měla ulehčit v jejich situaci a má jim pomoci nastartovat restrukturalizační plány. Konkrétního návrhu pomoci se však zástupci automobilek nedočkali, pouze dostali příslib, že Kongres projedná možné varianty pomoci, které by mohly mít formu daňových úlev, nebo finanční pomoci.

Zástupci automobilek se s kongresmany také dohodli na spolupráci při vývoji vozů s nízkou spotřebou, které se v díky cenám ropy stávají ve Spojených státech velmi populární a americké automobilky nemají v této chvíli svým zákazníkům co nabídnout. Právě státní podpora při nákupu úsporných vozů by mohla opět nastartovat zájem o automobily a pokud by domácí automobilky měly v nabídce tyto vozy, mohly by nahradit výpadek prodejů velkých vozů s vyšší spotřebou tímto segmentem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků