Americký "JD Power": vyhrál Prius před Corvettou

Ve Spojených státech proběhl zajímavý průzkum, který měl za úkol zjistit spokojenost majitelů se svými vozy, obdoba evropského JD Poweru. Nejlépe se umístila Toyota Prius, jejíž majitelé v 95 procentech uvedli, že jejich další vůz bude opět Prius. Druhé místo pak obsadila americká klasika Chevrolet Corvette, jejíž majitelé v 93 procentech uvedli, že i oni si opět koupí stejný vůz. Na třetím místě pak skončil další americký krasavec Ford Mustang GT.

V této statistice se ukázalo, že přestože japonské automobilky válcují v prodejích domácí americké značky, spokojenost s americkými vozy je na domácím trhu poměrně dobrá.

"Nejuspokojivější" vozy v jednotlivých kategoriích:

Rodinné vozy: Toyota Prius, Subaru Legacy GT, Volkswagen Passat TDI, Toyota Camry (R4), Honda Accord, Honda Accord Hybrid
Velké vozy: Toyota Avalon, Chrysler 300C
Luxusní vozy: Infiniti M35/M45, Lexus GS300/GS430, Lexus LS430, Audi A6 (V6)
Kombi: Dodge Magnum (V8), Scion xB
Sportovní vozy: Chevrolet Corvette, Ford Mustang GT, Honda S2000, Mini Cooper S, Audi S4, Mercedes-Benz SLK, Porsche 911, Porsche Boxster
Minivany: Honda Odyssey, Toyota Sienna
Velká SUV: Toyota Land Cruiser; Lexus LX470
Pick-upy: Honda Ridgeline, Toyota Tundra (V8), Toyota Tacoma (V6)

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků