Americký Ford šetří a bude propouštět zaměstnance

Americká automobilka Ford hodlá v příštím roce propustit okolo 4 000 svých zaměstnanců. K tomuto kroku dojde ještě v prvním čtvrtletí roku 2006. Automobilka potřebuje snížit náklady na výrobu a jak to již bývá, zaměstnanci jsou vždy na jednom z prvních míst. Netradiční na tomto kroku je to, že půjde pouze o administrativní pracovníky. Předpokládaný pokles se pohybuje okolo 10% všech těchto pracovníků. Podobný zásah americké automobilky se u její evropské divize nepředpokládá.

Ford za třetí čtvrtletí tohoto roku vykázal ztrátu 284 mil. USD. Ovšem nejztrátovější je právě americký Ford, který v tomto období dosáhl ztráty 1,5 mld. USD. Do kladných čísel ho tak táhnou ostatní divize.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků