Americký Ford šetří a bude propouštět zaměstnance

Americká automobilka Ford hodlá v příštím roce propustit okolo 4 000 svých zaměstnanců. K tomuto kroku dojde ještě v prvním čtvrtletí roku 2006. Automobilka potřebuje snížit náklady na výrobu a jak to již bývá, zaměstnanci jsou vždy na jednom z prvních míst. Netradiční na tomto kroku je to, že půjde pouze o administrativní pracovníky. Předpokládaný pokles se pohybuje okolo 10% všech těchto pracovníků. Podobný zásah americké automobilky se u její evropské divize nepředpokládá.

Ford za třetí čtvrtletí tohoto roku vykázal ztrátu 284 mil. USD. Ovšem nejztrátovější je právě americký Ford, který v tomto období dosáhl ztráty 1,5 mld. USD. Do kladných čísel ho tak táhnou ostatní divize.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků