Americký Ford končí s výrobou sportovního modelu GT

Po více než třech letech od představení modelu GT, ukončí Ford jeho výrobou. Jak uvádí automobilka Ford, je to důsledek restrukturalizace celého koncernu. Ford GT se totiž vyrábí v závodě ve Wixomu, který bude uzavřen. V loňském roce vyrobil Ford ještě 1302 těchto sportovních vozů, v letošním záři hodlá výrobu ukončit. Celkově vyrobil a prodal Ford 1446 kusů, což je výrazně pod jeho původní plán, který počítal s prodejem 3 500 kusů během prvních dvou let. Mimo tento model ukončí výrobu i model Explorer a také Lincoln L. Jediný model, který se tak v této továrně bude vyrábět, před jejím definitivním uzavřením bude Lincoln Town Car.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků