Americký Ford končí s výrobou sportovního modelu GT

Po více než třech letech od představení modelu GT, ukončí Ford jeho výrobou. Jak uvádí automobilka Ford, je to důsledek restrukturalizace celého koncernu. Ford GT se totiž vyrábí v závodě ve Wixomu, který bude uzavřen. V loňském roce vyrobil Ford ještě 1302 těchto sportovních vozů, v letošním záři hodlá výrobu ukončit. Celkově vyrobil a prodal Ford 1446 kusů, což je výrazně pod jeho původní plán, který počítal s prodejem 3 500 kusů během prvních dvou let. Mimo tento model ukončí výrobu i model Explorer a také Lincoln L. Jediný model, který se tak v této továrně bude vyrábět, před jejím definitivním uzavřením bude Lincoln Town Car.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků