Americký Dodge se bude prodávat i u nás

Příznivci pravých amerik mohou být spokojeni. Koncern DaimlerChrysler začne od poloviny příštího roku prodávat vozy značky Dodge i u nás. V plánu je prodej okolo 45 kusů vozů nižší střední třídy, jako je Caliber. Vstup Dodge na náš trh je součástí tzv. produktové ofenzívy, která má za úkol přinést tradiční americké vozy do Evropy a získat si zde zákazníky.

Americké vozy to ovšem u nás nebudou mít jednoduché. Nesou si s sebou zátěž v podobě nesmyslných mýtů o velké spotřebě a špatných jízdních vlastnostech, přitom realita bývá často zcela opačná. Na druhou stranu, pokud by spolu s americkou špičkovou technikou přinesli i pravé americké ceny, neměli by s odbytem téměř žádné problémy. Bohužel, evropské daňové systémy něco takového předem vylučují. Zda se tedy podaří uchytit další americké značce uvidíme za rok, kdy přijde první rekapitulace úspěšnosti prodeje.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků