Americké úřady zakáží prodej Ferrari F430, je prý málo bezpečné pro děti

Automobilka Ferrari narazila se svým modelem F430 na americké úřady a jejich předpisy. Přestože se jedná o ryze sportovní vůz, musí projít běžným homologačním řízením, aby se mohlo prodávat na tamním trhu. Jenže tento model neprošel testy bezpečnosti, když úřad NTSH, který má toto na starosti oznámil, že ochrana dětí a malých pasažérů je malá z důvodu systému airbagů, který pro ně není dimenzován. Ferrari sice dostalo krátkodobou výjimku, a tak může tento model v Americe prodávat, tato výjimka je ovšem udělena pouze na pár měsícům, během nichž musí Ferrari nedostatek odstranit.

Tip: Představení Ferrari F430 si můžete přečíst zde.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků