Americké úřady zakáží prodej Ferrari F430, je prý málo bezpečné pro děti

Automobilka Ferrari narazila se svým modelem F430 na americké úřady a jejich předpisy. Přestože se jedná o ryze sportovní vůz, musí projít běžným homologačním řízením, aby se mohlo prodávat na tamním trhu. Jenže tento model neprošel testy bezpečnosti, když úřad NTSH, který má toto na starosti oznámil, že ochrana dětí a malých pasažérů je malá z důvodu systému airbagů, který pro ně není dimenzován. Ferrari sice dostalo krátkodobou výjimku, a tak může tento model v Americe prodávat, tato výjimka je ovšem udělena pouze na pár měsícům, během nichž musí Ferrari nedostatek odstranit.

Tip: Představení Ferrari F430 si můžete přečíst zde.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků