"Americké" nafťáky v Evropě s filtry pevných částic

Již jen poslední opozdilci v dnešní době nenabízejí ke svým naftovým motorům filtry pevných částic. Protože nikdo nechce být poslední, automobilky se předhánějí, která jako další nabídne tento doplněk zvětšující ekologii provozu naftových motorů. Nyní jsou na řadě nafťáky amerických vozů, které najdeme na trhu v EU. Protože však většina těchto nafťáků je vyráběna v licencích a nebo jsou kompletně dodávány jinými firmami, není tak jednoduchá jejich instalace a přímo ve výrobních závodech se do vozů nemontují. K obratu pomohla tunerská firma Startech, která dodá filtry prodejcům a servisním střediskům, které je pak mohou samy aplikovat. Po nainstalování tohoto filtru není třeba jakkoli měnit elektroniku, ani není třeba provést jiné úpravy a výkon zůstane nezměněn. Tento filtr bude k dispozici u prodejců Chrysleru za cenu okolo 750 Euro (cca 21 500 Kč) a bude montován do modelů PT Cruiser 2.2 CRD, Voyager 2.5 CRD a 2.8 CRD a dále pro Jeep Cherokee 2.8 CRD a Grand Cherokee 2.7 CRD a 3.0 CRD ve verzi WG/WJ.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků