"Americké" nafťáky v Evropě s filtry pevných částic

Již jen poslední opozdilci v dnešní době nenabízejí ke svým naftovým motorům filtry pevných částic. Protože nikdo nechce být poslední, automobilky se předhánějí, která jako další nabídne tento doplněk zvětšující ekologii provozu naftových motorů. Nyní jsou na řadě nafťáky amerických vozů, které najdeme na trhu v EU. Protože však většina těchto nafťáků je vyráběna v licencích a nebo jsou kompletně dodávány jinými firmami, není tak jednoduchá jejich instalace a přímo ve výrobních závodech se do vozů nemontují. K obratu pomohla tunerská firma Startech, která dodá filtry prodejcům a servisním střediskům, které je pak mohou samy aplikovat. Po nainstalování tohoto filtru není třeba jakkoli měnit elektroniku, ani není třeba provést jiné úpravy a výkon zůstane nezměněn. Tento filtr bude k dispozici u prodejců Chrysleru za cenu okolo 750 Euro (cca 21 500 Kč) a bude montován do modelů PT Cruiser 2.2 CRD, Voyager 2.5 CRD a 2.8 CRD a dále pro Jeep Cherokee 2.8 CRD a Grand Cherokee 2.7 CRD a 3.0 CRD ve verzi WG/WJ.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků