Americké crashtesty: nejlepší Mazda 3, nejhorší Kia Spectra

Americká organizace The Insurance Institute for Highway Safety zveřejnila výsledky nových crash testů, které byly provedeny v Airlingtonu ve státě Virigina. Šlo o čelní náraz do pevné bariéry v rychlosti 40 mil za hodinu, tedy 64 km/h. Nejlepší výsledek vykázala Mazda 3, hned v závěsu pak Hyundai Elantra (ta už byla testována celkem třikrát). Ochrana posádky v Suzuki Forenze a Saturnu ION byla vyhodnocena jako akceptovatelná, výsledek vozu nižší střední třídy Kia Spectra (u nás pod názvem Cerato) byl pak označen jako chabý (poor). Spectra získala toto hodnocení od roku 2001, od kdy institut testy provádí, jako jediná.

Výsledky všech testovaných vozů najdete na webu organizace. Vyberete si typ testu (čelní, boční či zadní náraz), výrobce a testovaný vůz, web pak zobrazí hodnocení.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků