Americké crashtesty: nejlepší Mazda 3, nejhorší Kia Spectra

Americká organizace The Insurance Institute for Highway Safety zveřejnila výsledky nových crash testů, které byly provedeny v Airlingtonu ve státě Virigina. Šlo o čelní náraz do pevné bariéry v rychlosti 40 mil za hodinu, tedy 64 km/h. Nejlepší výsledek vykázala Mazda 3, hned v závěsu pak Hyundai Elantra (ta už byla testována celkem třikrát). Ochrana posádky v Suzuki Forenze a Saturnu ION byla vyhodnocena jako akceptovatelná, výsledek vozu nižší střední třídy Kia Spectra (u nás pod názvem Cerato) byl pak označen jako chabý (poor). Spectra získala toto hodnocení od roku 2001, od kdy institut testy provádí, jako jediná.

Výsledky všech testovaných vozů najdete na webu organizace. Vyberete si typ testu (čelní, boční či zadní náraz), výrobce a testovaný vůz, web pak zobrazí hodnocení.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků