Americké crashtesty: nejlepší Mazda 3, nejhorší Kia Spectra

Americká organizace The Insurance Institute for Highway Safety zveřejnila výsledky nových crash testů, které byly provedeny v Airlingtonu ve státě Virigina. Šlo o čelní náraz do pevné bariéry v rychlosti 40 mil za hodinu, tedy 64 km/h. Nejlepší výsledek vykázala Mazda 3, hned v závěsu pak Hyundai Elantra (ta už byla testována celkem třikrát). Ochrana posádky v Suzuki Forenze a Saturnu ION byla vyhodnocena jako akceptovatelná, výsledek vozu nižší střední třídy Kia Spectra (u nás pod názvem Cerato) byl pak označen jako chabý (poor). Spectra získala toto hodnocení od roku 2001, od kdy institut testy provádí, jako jediná.

Výsledky všech testovaných vozů najdete na webu organizace. Vyberete si typ testu (čelní, boční či zadní náraz), výrobce a testovaný vůz, web pak zobrazí hodnocení.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků