Americké crashtesty: nejlepší Mazda 3, nejhorší Kia Spectra

Americká organizace The Insurance Institute for Highway Safety zveřejnila výsledky nových crash testů, které byly provedeny v Airlingtonu ve státě Virigina. Šlo o čelní náraz do pevné bariéry v rychlosti 40 mil za hodinu, tedy 64 km/h. Nejlepší výsledek vykázala Mazda 3, hned v závěsu pak Hyundai Elantra (ta už byla testována celkem třikrát). Ochrana posádky v Suzuki Forenze a Saturnu ION byla vyhodnocena jako akceptovatelná, výsledek vozu nižší střední třídy Kia Spectra (u nás pod názvem Cerato) byl pak označen jako chabý (poor). Spectra získala toto hodnocení od roku 2001, od kdy institut testy provádí, jako jediná.

Výsledky všech testovaných vozů najdete na webu organizace. Vyberete si typ testu (čelní, boční či zadní náraz), výrobce a testovaný vůz, web pak zobrazí hodnocení.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků