Americká ocenění pro Insight a Accord

Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti...
Americká ocenění pro Insight a Accord
Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti společností oceněných pro příkladný přínos životnímu prostředí a pouze jediným vítězem z oblasti automobilového průmyslu.

„Vítězové ocenění „Climate Protection Award“ jsou v první řadě příkladem pro ostatní“, vysvětluje EPA v oficiálním prohlášení o programu. „Jejich nasazení a mimořádný přínos k dané problematice inspirují další jednotlivce a organizace k hledání řešení problému globálního oteplování.“

Mezitím obdržel americký model Honda Accord sedan SULEV (Super Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo se super ultra nízkými emisemi) ocenění kalifornské Správy pro kontrolu kvality ovzduší jižního pobřeží (South Coast Air Quality Management District – SCAQMD), tzv. „Clean Air Award 2000“, v kategorii Rozvoj technologií snižujících znečištění ovzduší.

Získání ocenění bylo předpokládáno vzhledem k pokračujícímu vedoucímu postavení v oblasti technologie vozidel s nízkými emisemi a dlouhodobému přínosu životnímu prostředí. Vůz Honda Accord byl prvním benzínovým SULEV automobilem prodávaným v Kalifornii. SULEV automobily jsou v průměru o 80% „čistší“ než standard ULEV (Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo s ultra nízkými emisemi); kdysi nejpřísnější norma na světě.

Tato dvě ocenění znamenají uznání dlouhodobého přínosu společnosti Honda pro ochranu životního prostředí. Již od roku 1975 nabízí Honda vozy stále inovativnější, ekonomičtější a šetrnější vůči životnímu prostředí; vozy, které přesto poskytují vlastnosti očekávané zákazníky - výkon, kvalitu, hodnotu a spolehlivost.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků