Americká ocenění pro Insight a Accord

Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti...
Americká ocenění pro Insight a Accord
Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti společností oceněných pro příkladný přínos životnímu prostředí a pouze jediným vítězem z oblasti automobilového průmyslu.

„Vítězové ocenění „Climate Protection Award“ jsou v první řadě příkladem pro ostatní“, vysvětluje EPA v oficiálním prohlášení o programu. „Jejich nasazení a mimořádný přínos k dané problematice inspirují další jednotlivce a organizace k hledání řešení problému globálního oteplování.“

Mezitím obdržel americký model Honda Accord sedan SULEV (Super Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo se super ultra nízkými emisemi) ocenění kalifornské Správy pro kontrolu kvality ovzduší jižního pobřeží (South Coast Air Quality Management District – SCAQMD), tzv. „Clean Air Award 2000“, v kategorii Rozvoj technologií snižujících znečištění ovzduší.

Získání ocenění bylo předpokládáno vzhledem k pokračujícímu vedoucímu postavení v oblasti technologie vozidel s nízkými emisemi a dlouhodobému přínosu životnímu prostředí. Vůz Honda Accord byl prvním benzínovým SULEV automobilem prodávaným v Kalifornii. SULEV automobily jsou v průměru o 80% „čistší“ než standard ULEV (Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo s ultra nízkými emisemi); kdysi nejpřísnější norma na světě.

Tato dvě ocenění znamenají uznání dlouhodobého přínosu společnosti Honda pro ochranu životního prostředí. Již od roku 1975 nabízí Honda vozy stále inovativnější, ekonomičtější a šetrnější vůči životnímu prostředí; vozy, které přesto poskytují vlastnosti očekávané zákazníky - výkon, kvalitu, hodnotu a spolehlivost.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 46 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 68 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků