Americká ocenění pro Insight a Accord

Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti...
Americká ocenění pro Insight a Accord
Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti společností oceněných pro příkladný přínos životnímu prostředí a pouze jediným vítězem z oblasti automobilového průmyslu.

„Vítězové ocenění „Climate Protection Award“ jsou v první řadě příkladem pro ostatní“, vysvětluje EPA v oficiálním prohlášení o programu. „Jejich nasazení a mimořádný přínos k dané problematice inspirují další jednotlivce a organizace k hledání řešení problému globálního oteplování.“

Mezitím obdržel americký model Honda Accord sedan SULEV (Super Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo se super ultra nízkými emisemi) ocenění kalifornské Správy pro kontrolu kvality ovzduší jižního pobřeží (South Coast Air Quality Management District – SCAQMD), tzv. „Clean Air Award 2000“, v kategorii Rozvoj technologií snižujících znečištění ovzduší.

Získání ocenění bylo předpokládáno vzhledem k pokračujícímu vedoucímu postavení v oblasti technologie vozidel s nízkými emisemi a dlouhodobému přínosu životnímu prostředí. Vůz Honda Accord byl prvním benzínovým SULEV automobilem prodávaným v Kalifornii. SULEV automobily jsou v průměru o 80% „čistší“ než standard ULEV (Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo s ultra nízkými emisemi); kdysi nejpřísnější norma na světě.

Tato dvě ocenění znamenají uznání dlouhodobého přínosu společnosti Honda pro ochranu životního prostředí. Již od roku 1975 nabízí Honda vozy stále inovativnější, ekonomičtější a šetrnější vůči životnímu prostředí; vozy, které přesto poskytují vlastnosti očekávané zákazníky - výkon, kvalitu, hodnotu a spolehlivost.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků