Americká ocenění pro Insight a Accord

Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti...
Americká ocenění pro Insight a Accord
Vůz Honda Insight obdržel ocenění americké agentury pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA), tzv. „Climate Protection Award 2000“. Honda byla jednou z patnácti společností oceněných pro příkladný přínos životnímu prostředí a pouze jediným vítězem z oblasti automobilového průmyslu.

„Vítězové ocenění „Climate Protection Award“ jsou v první řadě příkladem pro ostatní“, vysvětluje EPA v oficiálním prohlášení o programu. „Jejich nasazení a mimořádný přínos k dané problematice inspirují další jednotlivce a organizace k hledání řešení problému globálního oteplování.“

Mezitím obdržel americký model Honda Accord sedan SULEV (Super Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo se super ultra nízkými emisemi) ocenění kalifornské Správy pro kontrolu kvality ovzduší jižního pobřeží (South Coast Air Quality Management District – SCAQMD), tzv. „Clean Air Award 2000“, v kategorii Rozvoj technologií snižujících znečištění ovzduší.

Získání ocenění bylo předpokládáno vzhledem k pokračujícímu vedoucímu postavení v oblasti technologie vozidel s nízkými emisemi a dlouhodobému přínosu životnímu prostředí. Vůz Honda Accord byl prvním benzínovým SULEV automobilem prodávaným v Kalifornii. SULEV automobily jsou v průměru o 80% „čistší“ než standard ULEV (Ultra Low Emission Vehicle – vozidlo s ultra nízkými emisemi); kdysi nejpřísnější norma na světě.

Tato dvě ocenění znamenají uznání dlouhodobého přínosu společnosti Honda pro ochranu životního prostředí. Již od roku 1975 nabízí Honda vozy stále inovativnější, ekonomičtější a šetrnější vůči životnímu prostředí; vozy, které přesto poskytují vlastnosti očekávané zákazníky - výkon, kvalitu, hodnotu a spolehlivost.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků