Američanům unikly plány pro příští rok. Čeká nás nejsilnější Ford Mustang v historii?

Po elektromobilu Mach-E nás pro příští rok čeká i model Mach 1. Z uniklých snímků ale vyplývá, že to elektromobil nebude.

Americký pony car Ford Mustang je pro zákazníky k dispozici v různých variantách, mezi kterými si musí vybrat opravdu každý. Vyrábí se jako čtyřválec EcoBoost, osmiválec GT nebo i jako brutální Shelby GT500, na který si ovšem evropský zákazník musí nechat zajít chuť. 

Na prodej je velmi vzácný Ford Mustang. Jezdil s ním člověk, který zatopil Ferrari

Na prodej je velmi vzácný Ford Mustang. Jezdil s ním člověk, který zatopil Ferrari

Pokud jste ochotni to akceptovat, tak se mustang nabízí i jako elektrický crossover. Podle posledních informací to ale není všechno a chystá se ještě další verze. Z uniklých rozpisů pro rok 2021, které se objevily na blogu Mach-E Club, se v příštím roce objeví verze Mach 1.

Toto označení zákazníkovi napovídá, že pojede hodně rychle. Poprvé se objevilo v roce 1969 a znamenalo tovární tuningovou úpravu. Tento balíček jste mohli mít dokonce i s obřím sedmilitrovým motorem Cobra Jet, který produkoval výkon 340 koní a 599 N.m točivého momentu. Shelby Mustang GT500 téže doby produkoval ze stejného motoru stejné parametry.

Ford Mustang GT500 se ještě neprodává. V Texasu přesto ví, že 760 koní nestačí

Ford Mustang GT500 se ještě neprodává. V Texasu přesto ví, že 760 koní nestačí

Označení Mach se objevilo i v druhé generaci modelu, ale pak se na dlouhou dobu odmlčelo. Objevilo se jen krátce ve čtvrté generaci v roce 2003 a o rok později už o něm nebylo ani vidu ani slechu. Nyní, po sedmnácti letech, se má do šesté generace vrátit. Zatím ale těžko říct, zda se v hierarchii postaví až nad Shelby.

Shelby GT500 je momentálně nejrychlejším Fordem Mustang v historii. Potřeboval k tomu 760 koní (559 koní) a 847 N.m točivého momentu. Vzhledem k tomu, že slovo Shelby má v Americe větší „zvučnost“, není nadřazenost Machu pravděpodobná. Zatím ale nic nevíme a nezbývá nic jiného, než pečlivě sledovat kroky Fordu.

Galerie doplněna o Ford Mustang 1000 a Shelby GT500 2020.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků