Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Nadšencům z Ameriky padl do rukou další motocykl z divize BMW Motorrad. Fanoušci 30. let už si mohou připravovat peněženky.

V prosluněné Floridě sídlí od roku 2018 společnost NMoto, která se zabývá stavbou klasických karoserií pro moderní motocykly značky BMW. V jejím portfoliu byste aktuálně našli kit pro BMW R nineT, který motocykl přetvoří do podoby klasického modelu R7 z roku 1934. Krásné provedení zaznamenalo úspěch a v Nmoto se tak rozhodli pro další model.

Tím je projekt nazvaný Golden Age. Společnost zveřejnila první fotografie konceptu a na silnice se tato zajímavost dostane na jaře příštího roku. „Pro nás v Nmoto byl vždy velkou inspirací styl Art Deco. Stejně ale jako jsme klasici, jsme zároveň i futuristé,“ prohlásil směrem k novince zakladatel společnosti Alexander Niznik.

Vespa je ikona, která pomohla poválečné Itálii. Jak jezdí nejnovější Primavera 125?

Vespa je ikona, která pomohla poválečné Itálii. Jak jezdí nejnovější Primavera 125?

Výsledkem je speciální kit karoserie na skútr BMW C 400 X o výkonu 35 koní, se kterým se promění na klasický skútr s proudnicovou karoserií. Umístění světlometů, vytažené blatníky, velké sedadlo, obří přední maska a nízké čelní sklo hezky odkazují na styl 30. let minulého století. 

Ostatně podezřele podobný design se objevil i ve hře Mafia: Definitive Edition (v galerii), která je zasazena do stejného období. Herní motocykl Waybar Concept této kreaci snad z oka vypadl. Výchozí skútr BMW C 400 X pořídíte za cenu od 180.322 Kč přímo u BMW Motorrad. Ojetý kousek pak za zhruba 160 tisíc.

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Kolik bude stát přestavba, zatím nebylo zveřejněno. Pro fanoušky klasického stylu je to ale lákavá možnost, jak se od ostatních uživatelů jednostopých vozidel odlišit. Lákavé jsou také různé barevné kombinace, které výrobce u konceptu nastínil. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků