Američané se o nízkou spotřebu stále nestarají

Podle nového průzkumu společnosti CNW Marketing Research nemají motoristé v USA zájem o nízkou spotřebu paliva svých vozů. V žebříčku priorit při nákupu nového auta se výše umístily i držáky nápojů či vyhřívaná sedadla. A to i přesto, že díky sílící kampani za ekologii podle představitelů General Motors hraje spotřeba paliva u zákazníků stále větší roli. V obdobné studii, jež byla vypracována před čtyřmi lety, přitom nízké provozní náklady nepronikly ani do první desítky priorit. Americká auta tak zatím zůstávají výkonná a „žravá“, k výraznějšímu obratu by mohlo dojít snad jedině s opravdu výrazným zdražením benzínu. Do té doby se Američané luxusu velkých aut zřejmě nevzdají.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků