Američané se o nízkou spotřebu stále nestarají

Podle nového průzkumu společnosti CNW Marketing Research nemají motoristé v USA zájem o nízkou spotřebu paliva svých vozů. V žebříčku priorit při nákupu nového auta se výše umístily i držáky nápojů či vyhřívaná sedadla. A to i přesto, že díky sílící kampani za ekologii podle představitelů General Motors hraje spotřeba paliva u zákazníků stále větší roli. V obdobné studii, jež byla vypracována před čtyřmi lety, přitom nízké provozní náklady nepronikly ani do první desítky priorit. Americká auta tak zatím zůstávají výkonná a „žravá“, k výraznějšímu obratu by mohlo dojít snad jedině s opravdu výrazným zdražením benzínu. Do té doby se Američané luxusu velkých aut zřejmě nevzdají.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků