Američané dávají sbohem škrabkám na led. S lepším řešením přichází luxusní Lincoln

K vyhřívaným sedadlům, volantu či zadnímu oknu se nyní připojují i stěrače předního okna.

Americká automobilka Lincoln představila na svém SUV Aviator unikátní výbavový prvek v podobě vyhřívaných stěračů. Kdo bude tento prvek chtít, musí hledat v katalogu příplatkové výbavy název VisioBlade. Automobilka zároveň varuje před silnými sněhovými bouřemi, které mají letos Ameriku postihnout.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

VisioBlade jsou vlastně obyčejné stěrače s topnými tělesy a zabudovanými ostřikovači. Lincoln uvádí, že s touto funkcí proběhne rozmrznutí zcela ledového okna za čtyři minuty. Během této doby totiž dosáhnou provozní teploty 30 stupňů Celsia. Vyhřívání stěračů má další výhodu v tom, že zabrání jejich opětovnému zamrzání při průjezdu sněhovou bouří.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Ostřikovače zabudované v ramínkách stěračů však nejsou nic nového. Jedním z pionýrů je značka Bosch, která uvedla model Jet Wiper již v roce 2013. Lincoln uvádí, že jeho řešení dokáže spotřebu vody do ostřikovačů stáhnout na polovinu.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Lincoln Aviator je pro českého zákazníka nejspíš neznámý. Jedná se o menšího bráchu modelu Navigator, který už českému uchu zní lépe, dost jich tady totiž jezdí. Současné provedení modelu Aviator je luxusní dvojče Fordu Explorer. Pod kapotou mu buší přeplňovaný šestiválec. První generace z roku 2002 se však pyšnila motorem z Fordu Mustang.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků