Američané dávají sbohem škrabkám na led. S lepším řešením přichází luxusní Lincoln

K vyhřívaným sedadlům, volantu či zadnímu oknu se nyní připojují i stěrače předního okna.

Americká automobilka Lincoln představila na svém SUV Aviator unikátní výbavový prvek v podobě vyhřívaných stěračů. Kdo bude tento prvek chtít, musí hledat v katalogu příplatkové výbavy název VisioBlade. Automobilka zároveň varuje před silnými sněhovými bouřemi, které mají letos Ameriku postihnout.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

VisioBlade jsou vlastně obyčejné stěrače s topnými tělesy a zabudovanými ostřikovači. Lincoln uvádí, že s touto funkcí proběhne rozmrznutí zcela ledového okna za čtyři minuty. Během této doby totiž dosáhnou provozní teploty 30 stupňů Celsia. Vyhřívání stěračů má další výhodu v tom, že zabrání jejich opětovnému zamrzání při průjezdu sněhovou bouří.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Ostřikovače zabudované v ramínkách stěračů však nejsou nic nového. Jedním z pionýrů je značka Bosch, která uvedla model Jet Wiper již v roce 2013. Lincoln uvádí, že jeho řešení dokáže spotřebu vody do ostřikovačů stáhnout na polovinu.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Lincoln Aviator je pro českého zákazníka nejspíš neznámý. Jedná se o menšího bráchu modelu Navigator, který už českému uchu zní lépe, dost jich tady totiž jezdí. Současné provedení modelu Aviator je luxusní dvojče Fordu Explorer. Pod kapotou mu buší přeplňovaný šestiválec. První generace z roku 2002 se však pyšnila motorem z Fordu Mustang.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků