Američané dávají sbohem škrabkám na led. S lepším řešením přichází luxusní Lincoln

K vyhřívaným sedadlům, volantu či zadnímu oknu se nyní připojují i stěrače předního okna.

Americká automobilka Lincoln představila na svém SUV Aviator unikátní výbavový prvek v podobě vyhřívaných stěračů. Kdo bude tento prvek chtít, musí hledat v katalogu příplatkové výbavy název VisioBlade. Automobilka zároveň varuje před silnými sněhovými bouřemi, které mají letos Ameriku postihnout.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

VisioBlade jsou vlastně obyčejné stěrače s topnými tělesy a zabudovanými ostřikovači. Lincoln uvádí, že s touto funkcí proběhne rozmrznutí zcela ledového okna za čtyři minuty. Během této doby totiž dosáhnou provozní teploty 30 stupňů Celsia. Vyhřívání stěračů má další výhodu v tom, že zabrání jejich opětovnému zamrzání při průjezdu sněhovou bouří.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Ostřikovače zabudované v ramínkách stěračů však nejsou nic nového. Jedním z pionýrů je značka Bosch, která uvedla model Jet Wiper již v roce 2013. Lincoln uvádí, že jeho řešení dokáže spotřebu vody do ostřikovačů stáhnout na polovinu.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Lincoln Aviator je pro českého zákazníka nejspíš neznámý. Jedná se o menšího bráchu modelu Navigator, který už českému uchu zní lépe, dost jich tady totiž jezdí. Současné provedení modelu Aviator je luxusní dvojče Fordu Explorer. Pod kapotou mu buší přeplňovaný šestiválec. První generace z roku 2002 se však pyšnila motorem z Fordu Mustang.

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera