Američané dávají sbohem škrabkám na led. S lepším řešením přichází luxusní Lincoln

K vyhřívaným sedadlům, volantu či zadnímu oknu se nyní připojují i stěrače předního okna.

Americká automobilka Lincoln představila na svém SUV Aviator unikátní výbavový prvek v podobě vyhřívaných stěračů. Kdo bude tento prvek chtít, musí hledat v katalogu příplatkové výbavy název VisioBlade. Automobilka zároveň varuje před silnými sněhovými bouřemi, které mají letos Ameriku postihnout.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

VisioBlade jsou vlastně obyčejné stěrače s topnými tělesy a zabudovanými ostřikovači. Lincoln uvádí, že s touto funkcí proběhne rozmrznutí zcela ledového okna za čtyři minuty. Během této doby totiž dosáhnou provozní teploty 30 stupňů Celsia. Vyhřívání stěračů má další výhodu v tom, že zabrání jejich opětovnému zamrzání při průjezdu sněhovou bouří.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Ostřikovače zabudované v ramínkách stěračů však nejsou nic nového. Jedním z pionýrů je značka Bosch, která uvedla model Jet Wiper již v roce 2013. Lincoln uvádí, že jeho řešení dokáže spotřebu vody do ostřikovačů stáhnout na polovinu.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Lincoln Aviator je pro českého zákazníka nejspíš neznámý. Jedná se o menšího bráchu modelu Navigator, který už českému uchu zní lépe, dost jich tady totiž jezdí. Současné provedení modelu Aviator je luxusní dvojče Fordu Explorer. Pod kapotou mu buší přeplňovaný šestiválec. První generace z roku 2002 se však pyšnila motorem z Fordu Mustang.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků