Alpine slaví Velkou cenu Miami speciální edicí A110. Extravagantní barvy ukrývají chytrou myšlenku

Již nyní mohou zájemci rezervovat novou Alpinu A110 ve vskutku netradičních barevných edicích. Inspiraci vzala automobilka z místního prostředí i královny motorsportu.

Už tento víkend startuje Velká cena F1 v Miami na městském okruhu, který byl speciálně vytvořen pro tuto příležitost. Alpine se rozhodla událost oslavit speciálním barevným paketem “outh Beach Colorway pro model A110.

Tyrkysový odstín Bleu Azur a růžový Rose Bruyère namíchal značkový ateliér realizující zvláštní přání zákazníků. Tým se při návrhu inspiroval neonovými světly ulice Ocean Drive, domy v art deco stylu a barevným západem slunce.  Nebo se tým ve volné chvíli vrátil k populárnímu dílu počítačové hry GTA Vice City.

Zajímavostí je, že Alpine podobnou kombinaci už použila a novinkou šikovně odkazuje na svůj monopost formule 1. Celkový dojem dotvářejí 18palcová litá kola Serac a modro-růžové plakety na zadních sloupcích. Stejnou barevnou kombinaci najdeme také v interiéru na dveřních panelech. Kůží čalouněná sedadla doplňuje šedé prošívání a stejné provedení nese i středová konzole.

Tuto speciální edici zatím Alpine prezentovala pouze digitálními náhledy. Naživo ji pravděpodobně ukáže až během závodního víkendu. Rezervace na extravagantní A110 jsou čerstvě otevřené a v oficiálním katalogu se objeví už v létě.

Alpine

Značka Alpine vznikla v roce 1955 rukou Jeana Rédélé, syna francouzského dealera automobilky Renault. První vůz, model A106, byl představen téhož roku a během šesti let výroby údajně vzniklo 251 kusů.

Značka slavila úspěchy především v motorsportu, v roce 1996 však zanikla. Podařilo se ji oživit až v roce 2012 konceptem A110-50. Produkční model A110 platí za jeden z nejřidičtějších sportovních vozů druhé dekády jednadvacátého století.

Alpine A110

Váš názor Další článek: TEST Seat Ateca 1.5 TSI DSG: Můj brácha má prima bráchu. A normálního!

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,