Alpine poprvé míří na obávaný závod Pikes Peak. Má na to vybroušenou A110 s výkonem 507 koní!

Přidat výkon, snížit hmotnost a zkrotit vítr pořádným bodykitem. Alpine A110 na Pikes Peak je učebnicovým příkladem závodního auta.

Automobilka Alpine se poprvé chystá na obávaný závod do vrchu Pikes Peak v americkém Coloradu. Použije k tomu svůj jediný model - sportovní vůz A110. Závodní speciál vznikl ve spolupráci se závodním týmem Signatech. Vůz čeká téměř dvacet kilometrů dlouhá trať se 156 zatáčkami. Na první pohled zaujme divokým bodykitem, ale jen o něm to samozřejmě není.

Běžně se pro pohon tohoto vozu používá přeplňovaná osmnáctistovka z Renaultu Mégane R.S., která se ladí na výkon 300 koní v případě verze S. Tady je ale motor trochu posílen, a to na 373 kW (507 koní). A aby toho nebylo málo, prošla závodní A110 také odtučňovací kůrou. Ačkoliv váží silniční verze jen lehce přes tunu, dostali se zde konstruktéři na 950 kg.

Pikes Peak International Hill Climb se koná 25. června. Počátky tohoto závodního eventu sahají až do roku 1916. Závod je extrémně nebezpečný a stál už pár závodníků život. Aktuálně drží rekord trati Volkswagen ID.R s časem 7:57.148. Alpine samozřejmě nemá ambice pokořit absolutní rekord, ale bude zajímavé sledovat, jak si povede.

Alpine

Značka Alpine vznikla v roce 1955 rukou Jeana Rédélé, syna francouzského dealera automobilky Renault. První vůz, model A106, byl představen téhož roku a během šesti let výroby údajně vzniklo 251 kusů.

Značka slavila úspěchy především v motorsportu, v roce 1996 však zanikla. Podařilo se ji oživit až v roce 2012 konceptem A110-50. Produkční model A110 platí za jeden z nejřidičtějších sportovních vozů druhé dekády jednadvacátého století.

Alpine A110

Váš názor Další článek: Vedení Nürburgringu zvedá spodní hranici maximální rychlosti. Pro některé to bude problém!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,