Alpine bude pokračovat ve vytrvalostních závodech. Nastoupí v kategorii LMDh

Závodní program francouzské značky nekončí. Na úspěchy nejen v Le Mans naváže ve zcela nové třídě.

Značka Alpine se vrátila do světa vytrvalostních závodů v roce 2013 ve spolupráci s týmem Signatech. Zvítězila v letech 2013 a 2014 v šampionátu ELMS, další dva tituly získala ve FIA WEC a dařilo se také v kategorii LMP2. Nyní Alpine oznamuje, že od roku 2024 nasadí své vozy v kategorii LMDh (Le Mans Daytona h), která nahrazuje třídu Daytona Prototype International.

Taky Cadillac míří do Le Mans! Potvrzuje vývoj LMDh prototypu pro sezónu 2023

Taky Cadillac míří do Le Mans! Potvrzuje vývoj LMDh prototypu pro sezónu 2023

LMDh vyžaduje hmotnost 1030 kilogramů, maximální kombinovaný výkon spalovacího motoru a zhruba padesátikoňového elektromotoru na 500 kW a komponenty od předem daných dodavatelů: převodovku Xtrac, motor generátor od Bosch a baterie od Williams Advance Engineering. Alpine si pro svůj vůz vybralo šasi Oreca, na mohlo sáhnout i k řešení společností Dallara, Ligier a Multimatic. Motor bude vyvinut ve Viry-Chatillon a má těžit ze zkušeností z Formule 1.

Alpine

Značka Alpine vznikla v roce 1955 rukou Jeana Rédélé, syna francouzského dealera automobilky Renault. První vůz, model A106, byl představen téhož roku a během šesti let výroby údajně vzniklo 251 kusů.

Značka slavila úspěchy především v motorsportu, v roce 1996 však zanikla. Podařilo se ji oživit až v roce 2012 konceptem A110-50. Produkční model A110 platí za jeden z nejřidičtějších sportovních vozů druhé dekády jednadvacátého století.

Alpine A110

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků