Alpine A110 možná přijede v silnější verzi o 300 koních. Řeč je také o roadsteru

Zatímco si znovuzrozený francouzský sporťák odnáší slova chvály, do budoucna bychom se měli dočkat ještě výkonnější verze. A možná dokonce i roadsteru.

Spekulace o vývoji ještě silnější varianty Alpine A110 přicházejí od francouzského magazínu Downshift. Podle jeho zdrojů bychom se měli novinky dočkat již letos na podzim a uprostřed lehké hliníkové konstrukce sporťáku se má zabydlet motor o výkonu zhruba 221 kW (300 koní) a točivém momentu 400 N.m.

Tato čísla přitom dávají vskutku smysl, jelikož použitou jednotkou má být opět 1,8litrový čtyřválec s turbem, který nyní využívá s identickým výkonem příbuzný Renault Mégane R.S. Trophy. V něm je jednotka spojena s manuální nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou. Lze očekávat, že Alpine by nejspíš znovu volila výhradně automat.

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

Vůči současné variantě A110 tak určitě mluvíme o znatelném nárůstu síly, navíc u vozu s hmotností asi 1100 kg. Nyní totiž Alpine pracuje s výkonem 185 kW (252 koní) a točivým momentem 320 N.m. Bezpochyby tak může o pár setin klesnout i čas zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy. Mluví se o rovných 4 vteřinách.

Ke spekulacím o výkonnější verzi A110 se znovu objevují i myšlenky vzniku otevřeného roadsteru. O něm se však mluvilo již před dvěma lety během uvedení malého kupé. Dle francouzské publikace ale inženýři o vzniku roadsteru nadále přemýšlejí, samozřejmě jakožto o rivalovi Porsche 718 Boxster. Této verze bychom se prý mohli dočkat v roce 2020.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků