Alpine A110 možná přijede v silnější verzi o 300 koních. Řeč je také o roadsteru

Zatímco si znovuzrozený francouzský sporťák odnáší slova chvály, do budoucna bychom se měli dočkat ještě výkonnější verze. A možná dokonce i roadsteru.

Spekulace o vývoji ještě silnější varianty Alpine A110 přicházejí od francouzského magazínu Downshift. Podle jeho zdrojů bychom se měli novinky dočkat již letos na podzim a uprostřed lehké hliníkové konstrukce sporťáku se má zabydlet motor o výkonu zhruba 221 kW (300 koní) a točivém momentu 400 N.m.

Tato čísla přitom dávají vskutku smysl, jelikož použitou jednotkou má být opět 1,8litrový čtyřválec s turbem, který nyní využívá s identickým výkonem příbuzný Renault Mégane R.S. Trophy. V něm je jednotka spojena s manuální nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou. Lze očekávat, že Alpine by nejspíš znovu volila výhradně automat.

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

Vůči současné variantě A110 tak určitě mluvíme o znatelném nárůstu síly, navíc u vozu s hmotností asi 1100 kg. Nyní totiž Alpine pracuje s výkonem 185 kW (252 koní) a točivým momentem 320 N.m. Bezpochyby tak může o pár setin klesnout i čas zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy. Mluví se o rovných 4 vteřinách.

Ke spekulacím o výkonnější verzi A110 se znovu objevují i myšlenky vzniku otevřeného roadsteru. O něm se však mluvilo již před dvěma lety během uvedení malého kupé. Dle francouzské publikace ale inženýři o vzniku roadsteru nadále přemýšlejí, samozřejmě jakožto o rivalovi Porsche 718 Boxster. Této verze bychom se prý mohli dočkat v roce 2020.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků