Alpine A110 možná přijede v silnější verzi o 300 koních. Řeč je také o roadsteru

Zatímco si znovuzrozený francouzský sporťák odnáší slova chvály, do budoucna bychom se měli dočkat ještě výkonnější verze. A možná dokonce i roadsteru.

Spekulace o vývoji ještě silnější varianty Alpine A110 přicházejí od francouzského magazínu Downshift. Podle jeho zdrojů bychom se měli novinky dočkat již letos na podzim a uprostřed lehké hliníkové konstrukce sporťáku se má zabydlet motor o výkonu zhruba 221 kW (300 koní) a točivém momentu 400 N.m.

Tato čísla přitom dávají vskutku smysl, jelikož použitou jednotkou má být opět 1,8litrový čtyřválec s turbem, který nyní využívá s identickým výkonem příbuzný Renault Mégane R.S. Trophy. V něm je jednotka spojena s manuální nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou. Lze očekávat, že Alpine by nejspíš znovu volila výhradně automat.

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

V Brně je na prodej Alpine A110. Je to drahý špás, ale vadí to někomu?

Vůči současné variantě A110 tak určitě mluvíme o znatelném nárůstu síly, navíc u vozu s hmotností asi 1100 kg. Nyní totiž Alpine pracuje s výkonem 185 kW (252 koní) a točivým momentem 320 N.m. Bezpochyby tak může o pár setin klesnout i čas zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy. Mluví se o rovných 4 vteřinách.

Ke spekulacím o výkonnější verzi A110 se znovu objevují i myšlenky vzniku otevřeného roadsteru. O něm se však mluvilo již před dvěma lety během uvedení malého kupé. Dle francouzské publikace ale inženýři o vzniku roadsteru nadále přemýšlejí, samozřejmě jakožto o rivalovi Porsche 718 Boxster. Této verze bychom se prý mohli dočkat v roce 2020.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky