Alpincamper představuje dvojici obytných Opelů Vivaro. Potěší páry i rodiny s dětmi

Čas dovolených se blíží a kempování je čím dál oblíbenější. Nový Opel Vivaro od Alpincamperu poskytuje na kompaktních rozměrech plnohodnotné zázemí až čtyřem cestovatelům.

I když nám zima dává ještě poslední sbohem, myšlenky řady dobrodruhů se už obrací k jarním a letním dovoleným v přírodě. Právě pro ně společnost Alpincamper s předstihem připravila dvojici dodávek Opel Vivaro s obytnou vestavbou. Jak název napoví, rozdíl je v počtu spáčů.

Alpincamper Vivaro 2 je koncipován pro samotáře i páry, protože nabízí spodní lůžko s rozměry 1,2 x 1,95 metru. Výklopná střecha umožňuje se uvnitř pohodlně postavit, zatímco plnohodnotná kuchyňská linka s plynovým vařičem a dřezem se postará o denní stravování. Oběd si můžete vychutnat na skládacím stolku s výhledem ven. Pro úplnou nezávislost jsou ve voze nádrže na čerstvou i odpadní vodu, záložní baterie a chladicí box s kompresorem.

Pro udržení komfortní teploty během jízdy i kempování je vůz vybaven výkonnou klimatizací a nezávislým topením Webasto. Kabina má navíc zesílenou plsťovou termoizolaci. Večer zalije prostor hřejivé LED osvětlení, zatímco okenní závěsy poskytnou potřebné soukromí.

Verze Alpincamper Vivaro 4 je určená pro rodinné výlety a je doplněna o druhé lůžko pod výklopnou střechou. Na spací plochu, stejných rozměrů jako dole, děti vylezou přes přední sedadla. Na cestách poskytuje druhá řada plné pohodlí včetně úchytů sedaček Isofix.

Potěší také digitální rádio, zatímco asistent sjezdu z kopce a parkovací asistent vám pomohou dostat se pohodlně na místo. Pokud plánujete zajet hlouběji do přírody, potěší možnost příplatkových terénních kol v kombinaci se zvětšenou světlou výškou o 25 mm. Vůz lze ještě dovybavit solárními panely, kazetovou markýzou nebo úchyty pro upevnění stínicí plachty. Základní cenu vestavby úpravce neuvádí, ale pokud máte vybráno, určitě vám nabídku udělá.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Váš názor Další článek: Sedmý díl Světa motorů v TV: Luxusní BMW i7, levný Kodiaq, nový Austral i pětikolové auto

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,