Alpina si už mne ruce na řadu 8 Gran Coupé. Ležet ladem nenechá ani sedmičku

Byla to samozřejmě jenom otázka času. Teď už můžeme polemizovat, za jaký konec Alpina tento vůz vezme. Bude ostřejší? Nebo naopak komfortnější?

Šéf automobilky Alpina Andreas Bovensiepen se rozpovídal pro magazín CNET Roadshow o budoucnosti značky, která kdysi začala jako úpravce vozů BMW. V současné době se chystá vrhnout na zbrusu nové BMW řady 8 Gran Coupé, zřejmě s označením B8. 

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

Toto označení by se u automobilky neobjevilo poprvé. V 90. letech se s ním pyšnilo BMW E36. Tenkrát se jich vyrobilo pouze 221 kusů, z toho většinou sedany a kupé. Objevilo se ale i pár kabrioletů a kombíků. V nabídce značky by měla novinka nahradit B6, neboli řadu 6 Gran Coupé.

BMW řady 8 už má u značky Alpina také nějakou tradici. Původní model z devadesátých let se tenkrát jmenoval B12 a pod kapotou se nacházel přepracovaný dvanáctiválcový motor BMW M70. U nové osmičky se bude zřejmě vycházet z vrcholné motorizace M850i xDrive.

Stahují se nad spalovacími motory mračna? Podle BMW se není čeho bát. Zatím...

Stahují se nad spalovacími motory mračna? Podle BMW se není čeho bát. Zatím...

Řeč přišla také na elektromobily. Alpina prý nějaký určitě postaví, jen to nyní není priorita a první takový vůz by se mohl objevit nejdříve za tři až čtyři roky. Něco ale přece jen bude, chystá se totiž Alpina na základě faceliftované řady 7, konkrétně 745e plug-in hybrid. Uvidíme, s čím se nakonec vytáhnou.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 9 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků