Alpina si už mne ruce na řadu 8 Gran Coupé. Ležet ladem nenechá ani sedmičku

Byla to samozřejmě jenom otázka času. Teď už můžeme polemizovat, za jaký konec Alpina tento vůz vezme. Bude ostřejší? Nebo naopak komfortnější?

Šéf automobilky Alpina Andreas Bovensiepen se rozpovídal pro magazín CNET Roadshow o budoucnosti značky, která kdysi začala jako úpravce vozů BMW. V současné době se chystá vrhnout na zbrusu nové BMW řady 8 Gran Coupé, zřejmě s označením B8. 

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

BMW 8 Gran Coupé konečně oficiálně: Je to krásný cesťák pro asijské golfisty

Toto označení by se u automobilky neobjevilo poprvé. V 90. letech se s ním pyšnilo BMW E36. Tenkrát se jich vyrobilo pouze 221 kusů, z toho většinou sedany a kupé. Objevilo se ale i pár kabrioletů a kombíků. V nabídce značky by měla novinka nahradit B6, neboli řadu 6 Gran Coupé.

BMW řady 8 už má u značky Alpina také nějakou tradici. Původní model z devadesátých let se tenkrát jmenoval B12 a pod kapotou se nacházel přepracovaný dvanáctiválcový motor BMW M70. U nové osmičky se bude zřejmě vycházet z vrcholné motorizace M850i xDrive.

Stahují se nad spalovacími motory mračna? Podle BMW se není čeho bát. Zatím...

Stahují se nad spalovacími motory mračna? Podle BMW se není čeho bát. Zatím...

Řeč přišla také na elektromobily. Alpina prý nějaký určitě postaví, jen to nyní není priorita a první takový vůz by se mohl objevit nejdříve za tři až čtyři roky. Něco ale přece jen bude, chystá se totiž Alpina na základě faceliftované řady 7, konkrétně 745e plug-in hybrid. Uvidíme, s čím se nakonec vytáhnou.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků