Alpina se vrací na okruhy

Snad nejznámější úpravce automobilů BMW se vrací zpět na závodní okruhy. Stane se tak přibližně po dvaceti letech jejich absence na světových šampionátech. Jejich závodní historie je i navzdory této dlouhé přestávce bohatá a navázat na ni se pokusí v kategorii GT3 Evropské série FIA cestovních vozů.

Závodit se bude s modelem B6 GT3, který je příjmím derivátem kupé B6 S. Pod kapotou se nachází turbem přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru a výkonu 530 koní. Dobrou zprávou pro majetné milovníky těchto aut je i to, že sportovní speciál nebude vyráběn pouze tyto závody, ale dostupný bude taky pro „nezávodníky“ a sběratele.
 
Při vzpomínání na úspěchy Alpiny na okruzích nesmíme zapomínat ani na jména některých jezdců, která i dnes mnoho znamenají. Za Alpinu jezdil například Hans Stuck, Niki Lauda, nebo Jacky Ickx, snad za největší úspěch bychom mohli považovat vítězství na 24 hodinovém závodu na Nürburgringu.
 

Šampionát cestovních vozů má v kategorii GT3 nový přírůstek, uvidíme, jak se popasuje například s Porsche 911 GT3.

Klepněte pro větší obrázek
Alpina B6 GT3
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků