Alpina nabídne doping pro všechny motory BMW

Dvorní ladič a úpravce německých vozů BMW, společnost Alpina, nabídne úpravu pro všechny benzínové motory bavorského výrobce. Tedy od čtyřválců až po dvanáctiválec. Prozatím se nabízí úprava pro motor o objemu 3 litry. Motor bude převrtán na 3,2 litru a dostane další nové komponenty. Po dopingu bude mít výkon 306 k a točivý moment 347 Nm (série 258 k a 300 Nm). Další dopingové prostředy budou obsahovat úpravy řídící jednotky, převrtávání motorů, výměnu komponentů a také jednu specialitu. Tou bude instalace kompresoru s turbodmychadlem u vybraných modelů. Vrcholnou verzí pak bude B10-biTurbo. Tuneři se tak mají na co těšit.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků