Alpina nabídne doping pro všechny motory BMW

Dvorní ladič a úpravce německých vozů BMW, společnost Alpina, nabídne úpravu pro všechny benzínové motory bavorského výrobce. Tedy od čtyřválců až po dvanáctiválec. Prozatím se nabízí úprava pro motor o objemu 3 litry. Motor bude převrtán na 3,2 litru a dostane další nové komponenty. Po dopingu bude mít výkon 306 k a točivý moment 347 Nm (série 258 k a 300 Nm). Další dopingové prostředy budou obsahovat úpravy řídící jednotky, převrtávání motorů, výměnu komponentů a také jednu specialitu. Tou bude instalace kompresoru s turbodmychadlem u vybraných modelů. Vrcholnou verzí pak bude B10-biTurbo. Tuneři se tak mají na co těšit.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků