Alpha Supersaga je představa ostrého elektro sedanu. Karbonem vůbec nešetří

Portfolio modelů si zatím značka buduje opravdu slušné. K výrobě je ale stále daleko.

Mladá kalifornská automobilka Alpha Motor Corporation už má v zásobě hned několik potencionálních elektromobilů. K realitě má nejblíž s nedávným odhalením skutečného prototypu pick-upu Wolf. Tím ale ambiciózní značka s návrhy dalších modelů nekončí. Po retro modelu Ace a crossoveru Jax tak ukazuje i upravenou variantu sedanu Saga (v galerii).

S označením Supersaga přichází na nových renderech ostrý elektromobil, jehož vize vznikla ve spolupráci s výrobcem kol Rotiform. Novinka má dokázat, že personalizované úpravy se mohou týkat i elektromobilů. Na voze tak najdete 20palcová kola Rotiform, upravené karbonové nárazníky nebo výrazné karbonové křídlo.

Pro Supersagu si Alpha představuje konfiguraci s dvojicí elektromotorů pro pohon všech kol. Systémový výkon značka nezmiňuje, akceleraci z nuly na 100 km/h nicméně předpokládá okolo 4,6 sekundy. Stejně jako u zbytku modelů Alphy na stejné platformě se mluví o dojezdu na jedno nabití přes 400 km.

Nakonec je Supersaga další ukázkou, co všechno by mohla Alpha na jednotné technice postavit a začít prodávat. Opět se zatím jedná o virtuální představu. Vůbec nejblíže k produkci má tedy zmíněný pick-up Wolf, jehož produkční verzi plánuje značka uvést na konci roku 2023.

Diskuze (3) Další článek: Nová Škoda Karoq poprvé naživo: Active i Scout končí! Nastupují exkluzivní výbavy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,