Alpha Motors představují retro kupé na baterie. Vypadá zajímavě, nicméně možná má až moc „ale“

Retro tvary s elektrickým pohonem v současné době táhnou, tato fešná stylovka si bere to nejlepší z britského designu.

Americkou společnost Alpha Motor Corporation jste mohli v minulosti zaznamenat skrze koncepty kupé Ace, offroadů Jax či Rex, pick-upu Wolf nebo sedanu či kombi Saga. Drobný problém je v tom, že vozidla zatím zřejmě existují jen jako pečlivě renderované 3D modely, sídlí v pronajatých kancelářích v kalifornském Irvine a nedá se nikde dohledat, kdo pro ni pracuje. Buď si pečlivě střeží svá tajemství, nebo jde o přehnaně ambiciozní projekt, jehož reálné výsledky stěží někdy uvidíme.

Nyní má nicméně další novinku ve svém portfoliu – retro kupé s názvem Montage. Poháněno má být 150kW (204k) elektromotorem, energii prý čerpá z 400V li-ion baterií, poskytujících dojezd 402 km. Na délku má mít 4400 mm, vysoké je 1384 mm a široké 1850 mm.

Dovnitř se vejde dvoučlenná posádka, které bude mít k dispozici digitální přístrojový štít, prémiový audiosystém, údajně luxusní čalounění i obložení a také dvojice kufrů – vpředu i vzadu. Cena je stanovena na 499.000 dolarů, tedy 11,7 milionu korun. Pokud by někdo měl zájem, musí složit polovinu předem, počkat si minimálně šest měsíců a po případném dodání nesmí jezdit v běžném provozu nebo auto někomu přeprodat. I když podobným projektům fandíme, zde je těch „ale“ nějak moc.

Diskuze (2) Další článek: Volkswagen Golf bude žít dál, elektromobily ho prozatím nevyženou. Nová generace bude členem rodiny ID.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,