Alpha Ace vypadá jako nový Fiat 850 Coupe. Retro elektromobil ujede 403 km

S roztomilým elektromobilem přišla mladá americká automobilka. Už můžete objednávat, ale na auto si počkáte.

Jednou z mnoha nových automobilek, které se zajímají o elektromobily, je i kalifornská Alpha Motor Corporation, která právě uvedla svůj nejnovější model. Jmenuje se Ace a místo futurismu sází především na retro. Inspiraci si tvůrci vzali z malých evropských automobilů, jakým byl třeba Fiat 850 Coupe.

Mercedes EQS dostane obří displej přes celou palubní desku. Využije umělé inteligence

Mercedes EQS dostane obří displej přes celou palubní desku. Využije umělé inteligence

Rozměrově tedy nejde o žádného obra, vždyť na délku měří jen 4180 milimetrů. Roztomilé malé kupé je osazené velkými koly vlastního designu. Minimalistický a jednoduchý je i vnitřek, kterému dominuje především velký infotainment pro ovládání většiny funkcí. Všimněte si i poutek na zavírání dveří.

Stejně jako Honda e má koncepci s pohonem zadních kol, která se u malých elektromobilů jeví jako nejlepší. Elektromotor s doposud nespecifikovanými parametry dokáže vozítko rozhýbat z 0 na 100 km/h okolo šesti sekund. Na jedno nabití pak dokáže ujet až 403 km.

BMW iX mrzne na norském ostrově. Cíle jsou stanoveny, finální testování probíhá

BMW iX mrzne na norském ostrově. Cíle jsou stanoveny, finální testování probíhá

Konkrétnější ohledně specifikace však výrobce není. Uvádí pouze hmotnost 1633 kg. Na všechno má ale Ace ještě čas. I když automobilka již přijímá objednávky, tak se na silnice nemá podívat ještě minimálně tři roky.

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků