Alonso se chystá na svůj možná nejdůležitější závod. A takhle mu staví formuli

Dost možná nejdůležitější závod pro Fernanda Alonsa se jede již na konci příštího měsíce. Přípravy jsou intenzivní.

V britském Wokingu, kde sídlí automobilka McLaren, se právě intenzivně pracuje na přípravách do závodu 500 mil Indianapolis, který se jede 26. května. Fernando Alonso, tovární jezdec značky, se bude místo líbání pod rozkvetlou třešní chystat na svůj další triumf.

Fernando Alonso končí ve Formuli 1! Rozhodnutý byl už dlouho

Fernando Alonso končí ve Formuli 1! Rozhodnutý byl už dlouho

Do vítězství v tomto závodě jsou totiž odhodlaní dát úplně všechno. Na níže přiloženém videu se můžete podívat na časosběr stavby pro tento závod specifického monopostu. Na použitých komponentech není nic unikátního. Všechny zúčastněné týmy totiž musejí používat stejné šasi a stejný šestiválcový motor Chevrolet.

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

První Brit, který se stal mistrem světa Formule 1, zemřel před šedesáti lety

Pokud Fernando Alonso vyhraje tento závod, stane se teprve druhým držitelem takzvané Trojité koruny motorsportu v historii. To znamená, že bude mít na svém kontě připsány vítězství v závodech Le Mans, Velké ceny Monaka a právě Indianapolis 500. Jediným držitelem tohoto titulu je prozatím Graham Hill, který jej obdržel v roce 1972.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků