Rychlejší postup, než se původně očekávalo, umožnily velmi úspěšné hospodářské výsledky, dosažené již ve druhém roce realizace plánu na oživení Nissanu (Nissan Revival Plan).
Nyní Aliance postupuje k vzájemnému vlastnictví akcií: Nissan díky výborným finančním výsledkům zakoupí 15 % akcií ve firmě Renault a naopak Renault uplatní své právo na zvýšení akciového podílu v Nissanu na celkových 44,4 %.
Současně obě automobilky vytvoří novou řídicí strukturu s cílem posílit společnou středně- i dlouhodobou strategii. Společně vlastněná i řízená firma Renault - Nissan B.V. se sídlem v Paříži a v Tokiu bude řídit strategii aliance a dohlížet na společné aktivity v globálním měřítku, při současném respektování identity a kultury každé firmy a bez zásahů do jejich běžné operativy. Bude rozhodovat o plánu s výhledem na tři, pět a deset let, o společných výrobcích a principech finanční politiky. Bude schvalovat plány Renaultu i Nissanu na výrobky a pohonné jednotky i vlastnit a řídit společné firmy (nyní např. Renault - Nissan Purchasing Organization). Prakticky nahradí nynější nejvyšší orgán aliance. Presidentem bude nejvyšší šéf Renaultu Louis Schweitzer, viceprezidentem šéf Nissanu Carlos Ghosn. Každá z firem nominuje po třech členech do vedení.