Alfa Spider Mille Miglia, edice z minulosti

Italská automobilka Alfa Romeo připravila opravdu exkluzivní edici svého modelu Spider, neboli otevřené verze Brery. Spide Mille Miglia odkazuje na slavný závod vozů, kde Alfa Romeo dokázala mezi lety 1928 a 1947 několikrát vyhrát.

Vyrobeno bude pouze jedenáct kusů, jelikož tolikrát Alfa Romeo dokázala v tomto závodě obsadit první místo. Model této edice dostane speciální štítek s odkazem na slavný závod a pořadovým číslem série.

Spider Mille Miglia bude odvozena od vrcholné verze s motorem 3,2 V6 JTS o výkonu 260 koní. Mimo samotný štítek dostane i exkluzivní lakování v podobně tmavě červené metalízy s názvem Rosso 8C a také typické logo Quadrifoglio.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alfa Spider Mille Miglia

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků