Alfa Romeo ve Frankfurtu: více individuality

Italská automobilka se rozhodla, že v budoucnu bude dávat svým zákazníkům větší možnost odlišit se od ostatních.

Alfa Romeo se rozhodla pro individualistickou budoucnost. Zájem zákazníků přinutil automobilku k rozšíření výbavy o prvky individuální výbavy, a to jak exteriérových prvků, tak interiéru. Celý program má název „Unique Alfa“.

Celá myšlenka se zrodila spolu s nejexkluzivnějším modelem 8C Competizione, který se vyprodal rychlostí blesku a zákazníci si jej mohli nakonfigurovat skutečně dle vlastních představ. Alfa Romeo má za cíl celým projektem vyzdvihnout své postavení na automobilovém trhu a odkázat na bohatou historii. Unique Alfa se přitom dělí do třech pomyslných stupňů.

Prvním z nich je „Vintage“. V něm zákazníci najdou speciální laky karoserie a chromové doplňky v interiéru i zvenku. Názvy laků přitom budou souviset s úspěšnými roky Alfy v automobilovém sportu - mnoho z nich ponese jméno legendárních okruhů.

Druhým stupněm je „Collezione“. Ten se zaměřuje především na speciální kožené čalounění v interiéru, obložení přístrojové desky pravým kovem a vícevrstvové laky karoserie. Alfa Romeo slibuje v tomto provedení velice kvalitní materiály, které budou neustále hýčkat posádku a pochopitelně, na výběr bude mnoho barevných verzí kůže.

Posledním, třetím stupněm bude tzv. TI (Turismo Internazionale), která bude odkazovat právě na bohatou sportovní minulost automobilky. Vozy TI tak budou laděny sportovně, a to jak v interiéru, tak dalšími doplňky na karoserii. Nebude chybět ani jiné naladění podvozku, posílená brzdová soustava, speciální odlehčená kola a vysokovýkonné pneumatiky hned z výroby. Později by se měl objevit také jakýsi tovární tuning motorů, které by v této verzi podávaly vyšší výkony. Více informací se dozvíme již za pár dnů ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo Unique - více individuality

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků