Alfa Romeo ve Frankfurtu: více individuality

Italská automobilka se rozhodla, že v budoucnu bude dávat svým zákazníkům větší možnost odlišit se od ostatních.

Alfa Romeo se rozhodla pro individualistickou budoucnost. Zájem zákazníků přinutil automobilku k rozšíření výbavy o prvky individuální výbavy, a to jak exteriérových prvků, tak interiéru. Celý program má název „Unique Alfa“.

Celá myšlenka se zrodila spolu s nejexkluzivnějším modelem 8C Competizione, který se vyprodal rychlostí blesku a zákazníci si jej mohli nakonfigurovat skutečně dle vlastních představ. Alfa Romeo má za cíl celým projektem vyzdvihnout své postavení na automobilovém trhu a odkázat na bohatou historii. Unique Alfa se přitom dělí do třech pomyslných stupňů.

Prvním z nich je „Vintage“. V něm zákazníci najdou speciální laky karoserie a chromové doplňky v interiéru i zvenku. Názvy laků přitom budou souviset s úspěšnými roky Alfy v automobilovém sportu - mnoho z nich ponese jméno legendárních okruhů.

Druhým stupněm je „Collezione“. Ten se zaměřuje především na speciální kožené čalounění v interiéru, obložení přístrojové desky pravým kovem a vícevrstvové laky karoserie. Alfa Romeo slibuje v tomto provedení velice kvalitní materiály, které budou neustále hýčkat posádku a pochopitelně, na výběr bude mnoho barevných verzí kůže.

Posledním, třetím stupněm bude tzv. TI (Turismo Internazionale), která bude odkazovat právě na bohatou sportovní minulost automobilky. Vozy TI tak budou laděny sportovně, a to jak v interiéru, tak dalšími doplňky na karoserii. Nebude chybět ani jiné naladění podvozku, posílená brzdová soustava, speciální odlehčená kola a vysokovýkonné pneumatiky hned z výroby. Později by se měl objevit také jakýsi tovární tuning motorů, které by v této verzi podávaly vyšší výkony. Více informací se dozvíme již za pár dnů ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo Unique - více individuality

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků