Alfa Romeo ve Frankfurtu: více individuality

Italská automobilka se rozhodla, že v budoucnu bude dávat svým zákazníkům větší možnost odlišit se od ostatních.

Alfa Romeo se rozhodla pro individualistickou budoucnost. Zájem zákazníků přinutil automobilku k rozšíření výbavy o prvky individuální výbavy, a to jak exteriérových prvků, tak interiéru. Celý program má název „Unique Alfa“.

Celá myšlenka se zrodila spolu s nejexkluzivnějším modelem 8C Competizione, který se vyprodal rychlostí blesku a zákazníci si jej mohli nakonfigurovat skutečně dle vlastních představ. Alfa Romeo má za cíl celým projektem vyzdvihnout své postavení na automobilovém trhu a odkázat na bohatou historii. Unique Alfa se přitom dělí do třech pomyslných stupňů.

Prvním z nich je „Vintage“. V něm zákazníci najdou speciální laky karoserie a chromové doplňky v interiéru i zvenku. Názvy laků přitom budou souviset s úspěšnými roky Alfy v automobilovém sportu - mnoho z nich ponese jméno legendárních okruhů.

Druhým stupněm je „Collezione“. Ten se zaměřuje především na speciální kožené čalounění v interiéru, obložení přístrojové desky pravým kovem a vícevrstvové laky karoserie. Alfa Romeo slibuje v tomto provedení velice kvalitní materiály, které budou neustále hýčkat posádku a pochopitelně, na výběr bude mnoho barevných verzí kůže.

Posledním, třetím stupněm bude tzv. TI (Turismo Internazionale), která bude odkazovat právě na bohatou sportovní minulost automobilky. Vozy TI tak budou laděny sportovně, a to jak v interiéru, tak dalšími doplňky na karoserii. Nebude chybět ani jiné naladění podvozku, posílená brzdová soustava, speciální odlehčená kola a vysokovýkonné pneumatiky hned z výroby. Později by se měl objevit také jakýsi tovární tuning motorů, které by v této verzi podávaly vyšší výkony. Více informací se dozvíme již za pár dnů ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo Unique - více individuality

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků