Alfa Romeo Tonale se začne vyrábět v březnu. Unikly první detaily o motorech

Premiéra očekávaného italského SUV je na spadnutí. S blížící se premiérou se objevují další informace.

Jednou z nejočekávanějších premiér příštího roku bude uvedení sériové podoby italského SUV Alfa Romeo Tonale. Sličné vozítko se poprvé ukázalo na autosalonu v Ženevě v roce 2019 a dokázalo nám, že i vůz této kategorie může být velmi pohledný. Ostatně kdo jiný by nám měl něco takového dokázat než právě Italové.

Produkční forma měla být k vidění už letos, nicméně současný šéf značky Jean-Philippe Imparato měl k výsledku ještě nějaké poznámky, takže se dočkáme až příští rok. Výroba tohoto vozu by se měla údajně spustit v únoru, takže oficiální premiéra bude hned na začátku roku, odhaduje se na únor. U prodejců má být v červnu.

Tonale nahradí v nabídce model Giulietta a stane se novým základním modelem. Z polského serveru Spider’s Web Autoblog nyní unikly další detailní informace. Již nějakou dobu víme, že Tonale bude sourozencem Jeepu Compass a budou spolu tudíž sdílet pohonné jednotky, i když možná trochu „poladěné“. Polský server je nyní ještě trochu detailnější.

Alfa Romeo Tonale měří na délku 4528 mm. Základní pohonnou jednotkou bude přeplňovaná zážehová třináctistovka o výkonu 130 koní s automatem. Stejný motor by pak měl být dostupný i v mild-hybridní variantě. Vrcholem nabídky má být plug-in hybrid z verze Compass 4xe, tedy dvě jednotky (spalovací motor a elektromotor) o kombinovaném výkonu 240 koní a s pohonem všech kol.

Italská novinka půjde na trhu proti vozům BMW X1, Audi Q3 a Mercedes-Benz GLA. Míří tedy vysoko. Na další informace si ale počkejme až na příští rok, premiéra už opravdu není daleko.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Diskuze (24) Další článek: Nejlepší auta roku 2021 podle Honzy Mičky: Je to čím dál těžší. Naštěstí se ale našly výjimky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz