Alfa Romeo slaví další úspěch, tentokrát v prestižní německé soutěži

Italská automobilka Alfa Romeo si může připsat další úspěch v jedné z tradičních a respektovaných soutěží. Modely 147 a 159 získaly první místo v soutěži o nejlepší vůz ve čtenářské soutěži, kterou pořádá německý magazín Auto Motor und Sport a to v kategorii dovážených vozů. Předčily tak konkurenci z Japonska, Koreje a dalších států. Model 147 získal první místo v kategorii nižší střední třídy a překonala tak i český etalon automobilů Škodu Octavii II. Alfa 159 získala tuto cenu v kategorii vyšší střední třídy a porazila tak nečekaně i český Superb. Nutno ovšem podotknout, že toto není první výhra v této soutěži pro tuto automobilku. Za třicet let existence vyhrála v kategoriích vozů z dovozu více než dvacetkrát, když model 156 zvítězil dokonce šest let po sobě. Ukazuje se tedy, že oblíbenost této automobilky je u našich západních sousedů citelně větší než u nás.

Tip: Přečtěte si náš velký test Alfy 159 2,2 JTS.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků