Alfa Romeo slaví další úspěch, tentokrát v prestižní německé soutěži

Italská automobilka Alfa Romeo si může připsat další úspěch v jedné z tradičních a respektovaných soutěží. Modely 147 a 159 získaly první místo v soutěži o nejlepší vůz ve čtenářské soutěži, kterou pořádá německý magazín Auto Motor und Sport a to v kategorii dovážených vozů. Předčily tak konkurenci z Japonska, Koreje a dalších států. Model 147 získal první místo v kategorii nižší střední třídy a překonala tak i český etalon automobilů Škodu Octavii II. Alfa 159 získala tuto cenu v kategorii vyšší střední třídy a porazila tak nečekaně i český Superb. Nutno ovšem podotknout, že toto není první výhra v této soutěži pro tuto automobilku. Za třicet let existence vyhrála v kategoriích vozů z dovozu více než dvacetkrát, když model 156 zvítězil dokonce šest let po sobě. Ukazuje se tedy, že oblíbenost této automobilky je u našich západních sousedů citelně větší než u nás.

Tip: Přečtěte si náš velký test Alfy 159 2,2 JTS.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků